05:00 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Rootsi ei jää rünnaku korral Baltimaadele passiivseks.

Hultqvist: Rootsi ei jää rünnaku korral Baltimaadele passiivseks

© Flickr / Jakob Hürner
Poliitika
lühendatud link
1410

Rootsi ei jää passiivseks, kui mõnda Põhja- või Baltimaad tabab rünnak või looduskatastroof ja ootab neilt riikidelt samasugust käitumist enda suhtes, ütles Rootsi kaitseminister Peter Hultqvist usutluses BNS-ile.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Reedel Tallinnas algaval Lennart Meri konverentsil osalev Hultqvist ütles BNS-ile, et Rootsi ühepoolne "solidaarsusdeklaratsioon on Rootsi julgeolekupoliitika keskne osa".

"Ma ei taha spekuleerida, mis erinevate stsenaariumite korral juhtuma hakkab. Meie vastus sõltub konkreetsest olukorrast," lausus sotsiaaldemokraadist kaitseminister.

Rootsi süvendab Hultqvisti sõnul koostööd Põhjamaade ja eriti Soomega, aga ka Baltimaade, Poola, Euroopa Liidu, NATO ja ÜRO-ga.

"Transatlantiline side on võtmetähtsusega. Samuti on väga oluline Euroopa ühtne vastus väljakutsetele Euroopa ja ülemaailmsele julgeolekule," sõnas ta.

Tänavune Lennart Meri konverents (LMK) kannab pealkirja "Luues uut normaalsust" ning keskendub Euroopa ja NATO tulevikule. Reedest pühapäevani peetav, järjekorras juba kümnes, konverents toob Tallinasse kokku tipp-poliitikuid ja säravamaid poliitilisi mõtlejaid kogu maailmast.

 

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27