08:07 24. Veebruar 2018
Tallinn-10°C
Kuula otse
Riigikogu istungisaal.

Riigikogu hääletas läbi 55 haldusreformi seaduse muudatusettepanekut

© Flickr / Biegówki pod Tatrami
Poliitika
lühendatud link
630

Riigikogu jõudis kolmapäeval alanud, kogu öö kestnud ja neljapäeval jätkunud haldusreformi seaduseelnõu teisel lugemisel läbi hääletada 55 muudatusettepanekut 121-st.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Riigikogu alustas haldusreformi seaduse eelnõu teist lugemist kolmapäevasel istungil, kuid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Keskerakonna fraktsioonide rakendatud venitamistaktika tõttu kestis muudatusettepanekute hääletamine kogu neljapäeva öö ja sellele järgnenud neljapäevase istungi, mis kestis kella 13 asemel kella 14-ni.

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul on neljapäeva pärastlõunal seiskunud haldusreformi menetlemine läbinud alles esimese vaheetapi ning tegelikult läheb võitlus sisukama reformi nimel edasi ka järgmisel nädalal.

"Istungi tööaja lõpp ei tähenda seda, et sellega katkeks ka pooliku haldusreformi vastu seismine," ütles Reps fraktsiooni pressiesindaja teatel. "Muudatusettepanekud pole veel poole pealegi jõudnud ning see tähendab, et ka järgmise nädala teisipäevane ning kolmapäevane istung möödub meil haldusreformi tähe all."

Reps märkis, et kuigi möödunud ööl oli mitmeid töiseid nõupidamisi, ei ole erakonnad kompromissile lähemale jõudnud.

"Me oleme valmis vaheaegade võtmist katkestama, kuid seda vaid juhul, kui valitsus viib seadusesse sisse muudatused, mis meie hinnangul on haldusreformi edukaks rakenduseks hädavajalikud. Hetkel pole nende poolt mingisugust sisulist arutelugi näha, rääkimata kompromissist. Seega tuleb jätkata ka obstruktsioonimeetmete rakendamisega," sõnas Reps.

 

Samal teemal

Riigikogu istung kestab juba 18 tundi

Peamised teemad

 • Eesti eelmine riigipea Toomas Hendrik Ilves

  Eesti eelmise riigipea Toomas Hendrik Ilvese sõnul pole Eesti inimestel põhjust olla ülearu murelik maailmas toimuva pärast, kuid tuleb olla valvel. Euroopal puudub tema sõnul visioon, kuidas edasi minna.

  19
 • Tu-95 on maailma ainus relvastusse võetud ja üleüldse maailma ainus sarjana ehitatud turbopropellermootoritega pommituslennuk

  Vene Föderatsiooni õhu- ja kosmosevägedele lisandub uut tehnilist võimekust. Nagu teatas kontserni "Tehmaš" direktor Vladimir Lepin, võetakse 2018. a. kasutusele planeeriv pomm "Trell", mis võimaldab vaenlast rünnata tema õhutõrjetsooni sisenemata.

  35
 • USA tankid Abrams saabusid Eestisse

  Vabariigi iseseisvuspäeval veerevad Tallinna tänavail tankid maalt, mil Eesti iseseisvumisega mingit pistmist polnud. Välismaine soomustehnika rõhutab erilise küünilisusega sõltumatu Eesti otsest sõltuvust USA-st ja NATO-st.

  96