05:13 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Riigikogu istungisaal.

Riigikogu hääletas läbi 55 haldusreformi seaduse muudatusettepanekut

© Flickr / Biegówki pod Tatrami
Poliitika
lühendatud link
830

Riigikogu jõudis kolmapäeval alanud, kogu öö kestnud ja neljapäeval jätkunud haldusreformi seaduseelnõu teisel lugemisel läbi hääletada 55 muudatusettepanekut 121-st.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Riigikogu alustas haldusreformi seaduse eelnõu teist lugemist kolmapäevasel istungil, kuid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Keskerakonna fraktsioonide rakendatud venitamistaktika tõttu kestis muudatusettepanekute hääletamine kogu neljapäeva öö ja sellele järgnenud neljapäevase istungi, mis kestis kella 13 asemel kella 14-ni.

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul on neljapäeva pärastlõunal seiskunud haldusreformi menetlemine läbinud alles esimese vaheetapi ning tegelikult läheb võitlus sisukama reformi nimel edasi ka järgmisel nädalal.

"Istungi tööaja lõpp ei tähenda seda, et sellega katkeks ka pooliku haldusreformi vastu seismine," ütles Reps fraktsiooni pressiesindaja teatel. "Muudatusettepanekud pole veel poole pealegi jõudnud ning see tähendab, et ka järgmise nädala teisipäevane ning kolmapäevane istung möödub meil haldusreformi tähe all."

Reps märkis, et kuigi möödunud ööl oli mitmeid töiseid nõupidamisi, ei ole erakonnad kompromissile lähemale jõudnud.

"Me oleme valmis vaheaegade võtmist katkestama, kuid seda vaid juhul, kui valitsus viib seadusesse sisse muudatused, mis meie hinnangul on haldusreformi edukaks rakenduseks hädavajalikud. Hetkel pole nende poolt mingisugust sisulist arutelugi näha, rääkimata kompromissist. Seega tuleb jätkata ka obstruktsioonimeetmete rakendamisega," sõnas Reps.

 

Samal teemal

Riigikogu istung kestab juba 18 tundi

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27