06:00 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Läti välisministeerium kutsus Vene suursaadiku Aleksandr Vešnjakovi selgitusi andma.

Läti välisministeeriumi kantsler manitses Vene saadikut

© Flickr / Tobi Gaulke
Poliitika
lühendatud link
14 0 0

Läti välisministeeriumi kantsler Andrejs Pildegovičs osutas kohtumisel Vene suursaadiku Aleksandr Vešnjakoviga, et too ületas oma väljaütlemistes diplomaatias tavaks olevaid piire.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Kantsler pidas vastuvõetamatuks saadiku arvamust Läti sise- ja välispoliitika kohta, Ukrainale esitatud süüdistusi Minski lepete rikkumises ning ajaloo võltsimise etteheiteid.

Ta nimetas absurdseks saadiku väidet, et Läti valitsus piirab elanikkonna võimalust saada maailmas toimuva kohta alternatiivset teavet.

Pildegovičs väljendas pettumust, et vaatamata saadiku pikaajalisele viibimisele Lätis ei ole too suutnud siiani seal toimuvatest protsessidest aru saada. Kantsler kutsus saadikut üles vältima seisukohavõtte, mis soodustavad ühiskonna lõhenemist, teatab BNS.

Kantsler väljendas mõistmatust Vešnjakovi püüete suhtes luua mulje, justkui Läti-Vene koostööd takistaks Läti poliitiline valik. Ta meenutas, et Läti on alati pooldanud heanaaberlikke suhteid Venemaaga, kuid Krimmi annekteerimise ja Ida-Ukraina relvakonflikti provotseerimine on suhteid mõjutanud.

Kuid isegi sellistes keerulistes rahvusvahelistes oludes jätkab Läti Venemaaga vajalikku ja võimalikku suhtlust majandus-, kultuuri, piiriülese koostöö ja muudes valdkondades, rõhutas kantsler.

Aleksandr Vešnjakov ütles usutluses ajalehele Vesti Segodnja, et Lätis ja teistes lääneriikides võib märgata Venemaa sihipärast demoniseerimist. "Selle eesmärk on Venemaad nõrgestada. Selleks kõlbavad ilmselt kõik vahendid, sh otsekohene kihutustöö. Näidet ei ole vaja kaugelt otsida: hiljutine BBC film ja Läti film "Põhiplaan"," märkis saadik.

Vešnjakovi sõnutsi segavad riikidevahelisi suhteid ka püüded võltsida ajalugu ja komisjoni töö, mis arvutab kokku nn. nõukogude okupatsiooni kahju. See on täiesti kahjulik ja tulutu töö, ütles saadik, märkides, et sellistes oludes ei ole alust oodata majanduskoostöö paranemist.

"Vene äri liigub sinna, kus seda oodatakse, kus ollakse koostööst huvitatud. Ja võib juhtuda nõnda, et kui sanktsioonid lõppevad ja Läti ulatab koostöökäe, on juba keeruline suunata voogusid teie riiki," ütles Vešnjakov.

Kreml toetas Venemaa Riia suursaadiku Aleksandr Vešnjakovi väljaütlemist ja väljendas üllatust Läti võimude demarši üle.

"Nii palju, kui mina tean, kutsus meie saadik üles Venemaad mitte demoniseerima ja tema üleskutsega võib vaid ühineda. Vaevalt, et seda saab hinnata sekkumisena siseasjadesse, ja vaevalt et seda üldse saab hinnata mittevastavana diplomaatilisele staatusele," ütles ajakirjanikele Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

Ta rõhutas, et "seepärast on mingid demaršid meie suhtes raskesti selgitatavad".

 

 

 

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27