03:47 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Poliitika
lühendatud link
4941

İzmiri prokuratuuri keeldumine kriminaalasja algatamisest Vene lenduri tapmises kahtlustatava Alparslan Çeliki suhtes "tekitab tõsist muret ja palju küsimusi".

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Moskva kutsub Ankarat üles leidma ja võtma vastutusele allatulistatud Vene sõjalennuki Su-24 piloodi Oleg Peškovi tapjad, ütles välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova neljapäeval.

"Kutsume Türgi võime üles rakendama ammendavaid meetmeid, et leida ja võtta vastutusele kõik Vene lenduri huku süüdlased. Jutt ei ole ainult Çelikist, vaid ka teistest verises arveteõienduses osalenud sissidest, kes olid tema otseses alluvuses," ütles Zahharova teabetunnis.

Ta lisas, et İzmiri prokuratuuri keeldumine kriminaalasja algatamisest Vene lenduri tapmises kahtlustatava Alparslan Çeliki suhtes "tekitab tõsist muret ja palju küsimusi".

"Mingit selgust ja läbipaistvust selles, mis toimub, ei ole. Ankara kirjutab tegelikult alla sellele, et ta ei soovi võtta kanda enda osa süüd toimunus, arvestades, et just tema tegevus, alatu ja reetlik, tõi kaasa lennuki hävitamise ja lenduri huku," ütles diplomaat.

"Üldse kujuneb mulje, et Türgi õigusemõistmine püüab sihikindlalt vabastada vastutusest inimest, kes tunnistas avalikult ränga kuritöö sooritamist," sõnas Zahharova.

Izmiri prokuratuur keeldus algatamast Çeliku suhtes kriminaalasja.

Türgi politsei pidas 31. märtsil Çeliku koos kaasvõitlejatega kinni ühes İzmiri restoranis.

 

Peamised teemad