23:53 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Moskva nõuab Türgilt Vene piloodi tapjate vastutusele võtmist

© Sputnik / Алексей Филиппов
Poliitika
lühendatud link
4841

İzmiri prokuratuuri keeldumine kriminaalasja algatamisest Vene lenduri tapmises kahtlustatava Alparslan Çeliki suhtes "tekitab tõsist muret ja palju küsimusi".

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Moskva kutsub Ankarat üles leidma ja võtma vastutusele allatulistatud Vene sõjalennuki Su-24 piloodi Oleg Peškovi tapjad, ütles välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova neljapäeval.

"Kutsume Türgi võime üles rakendama ammendavaid meetmeid, et leida ja võtta vastutusele kõik Vene lenduri huku süüdlased. Jutt ei ole ainult Çelikist, vaid ka teistest verises arveteõienduses osalenud sissidest, kes olid tema otseses alluvuses," ütles Zahharova teabetunnis.

Ta lisas, et İzmiri prokuratuuri keeldumine kriminaalasja algatamisest Vene lenduri tapmises kahtlustatava Alparslan Çeliki suhtes "tekitab tõsist muret ja palju küsimusi".

"Mingit selgust ja läbipaistvust selles, mis toimub, ei ole. Ankara kirjutab tegelikult alla sellele, et ta ei soovi võtta kanda enda osa süüd toimunus, arvestades, et just tema tegevus, alatu ja reetlik, tõi kaasa lennuki hävitamise ja lenduri huku," ütles diplomaat.

"Üldse kujuneb mulje, et Türgi õigusemõistmine püüab sihikindlalt vabastada vastutusest inimest, kes tunnistas avalikult ränga kuritöö sooritamist," sõnas Zahharova.

Izmiri prokuratuur keeldus algatamast Çeliku suhtes kriminaalasja.

Türgi politsei pidas 31. märtsil Çeliku koos kaasvõitlejatega kinni ühes İzmiri restoranis.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  53
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  36
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41