07:19 19. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Poola president Andrzej Duda.

Poola president on NATO ja Venemaa vahelise „külma sõja“ vastu

© AFP 2018 / EMMANUEL DUNAND
Poliitika
lühendatud link
2910

Duda leiab, et koostöö Moskvaga „ei tohi mingil viisil mõjutada“ NATO-siseseid ühise kaitse kokkuleppeid.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Poola president Andrzej Duda teatas, et tema riik ei ole huvitatud „külmast sõjast" NATO ja Venemaa vahel, teatab RIA Novosti.

„Me vajame sihikindlat dialoogi, et vähendada vigade tegemise ohtu, vältida konflikte ja suurendada prognoositavust meie suhetes," vahendab teabeagentuur PAP presidendi sõnu tema visiidil Itaaliasse.

Duda leiab, et koostöö Moskvaga „ei tohi mingil viisil mõjutada" NATO-siseseid ühise kaitse kokkuleppeid. Lisaks sellele on Poola president kindel, et dialoog peab rajanema „rahvusvahelise õiguse ja kõikide riikide territoriaalse terviklikkuse austamise põhimõtetel".
Möödunud nädalal algas Poolas USA raketitõrjebaasi ehitus. Siis teatas Andrzej Duda, et sellised objektid „tugevdavad vaba maailma turvalisust".

Lääneriikide esindajad on korduvalt teinud avaldusi Venemaa poolt ähvardavast ohust. Just sellega põhjendab allianss pidevat jõudude tugevdamist Ida-Euroopas. Niisiis, mai algul teatas Pentagoni juht Ashton Carter, et NATO kaalub võimalusi nelja pataljoni paigutamiseks Baltimaadesse ja Poolasse.

Venemaa võimud toonitavad järjekindlalt, et Moskva ei ole huvitatud vastasseisu süvendamisest, kuid on valmis andma Lääne tegevusele adekvaatse vastuse.

 

 

 

Peamised teemad