01:48 24. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Foto on illustratiivne.

Briti kindral teatas tuumasõja puhkemise võimalikkusest Venemaaga aasta jooksul

© Flickr / The U.S. Army
Poliitika
lühendatud link
7421

Kindral leiab, et Venemaa on kindel "NATO nõrkuses" ja ta võib põhjendada oma võimalikku sissetungi Balti riikide "venekeelse elanikkonna kaitsmisega".

TALLINN, 19. mai — Sputnik. NATO ja Venemaa vahel võib aasta jooksul puhkeda tuumasõda, kui Lääne allianss ei suurenda oma kaitsevõimet Balti riikides, teatas Briti erukindral Sir Richard Shirreff, teatab RIA Novosti.

Shirreffi arvates on "ülimalt tõenäoline", et "rünnaku sihtmärkideks võivad saada Eesti, Leedu või Läti ja Läänel tuleb "tõenäoline katastroof ära hoida". Seejuures on ta veendunud, et konfliktis kasutatakse kindlasti tuumarelva, kuna see on justkui sisse kirjutatud Venemaa sõjalisse doktriini, teatab ajaleht The Independent.

Kindral leiab, et Venemaa on kindel "NATO nõrkuses" ja ta võib põhjendada oma võimalikku sissetungi Balti riikide "venekeelse elanikkonna kaitsmisega".

Richard Shirreff on teeninud NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja asetäitja ametikohal aastatel 2011-2014. Sel nädalal ilmus tema raamat "2017: sõda Venemaaga" („2017: War with Russia"). Sündmused selles raamatus on küll välja mõeldud, kuid, nagu kinnitab autor, on nende toimumine tegelikkuses "vägagi tõenäoline", kirjutab väljaanne.

Lääne esindajad on korduvalt teatanud Venemaa ähvardustest. Just sellega seletab allianss jõudude lakkamatut tugevdamist Ida-Euroopas. Mai alguses teatas Pentagon, et NATO võib paigutada neli pataljoni Balti riikidesse ja Poola.

Venemaa võimud toonitavad pidevalt, et Moskva ei ole huvitatud konfrontatsiooni eskaleerimisest, kuid on valmis andma Lääne tegevusele adekvaatse vastuse.

Venemaa Föderatsiooninõukogus leitakse, et Venemaa peaks Shirreffi avaldusele reageerima. Föderatsiooninõukogu riigikaitse- ja julgeolekukomitee esimehe esimese asetäitja Frants Klintsevitši sõnul väljuvad katsed hirmutada Euroopat võimaliku tuumavastasseisuga Venemaaga isegi psühholoogilise sõja raamidest.

"Hirmus on mõelda, mis võib juhtuda, kui selline ilmne paranoia muutub peamiseks alliansi praeguse juhtkonna poolt otsustuste langetamise protsessis," ütles Klintsevitš. Riigiduuma rahvusvaheliste suhete komitee esimees Aleksei Puškov kommenteeris samuti endise NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja asetäitja avaldust. "Paistab, et selle tööle võetakse vaid meeletuid mehi," kirjutas Venemaa parlamendisaadik oma Twitteri mikroblogis.

 

 

Peamised teemad