18:32 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Montenegro kutsuti NATO-sse.

Montenegro kutsumine NATO-sse ei jää Venemaa vastuseta

© AP Photo / Mindaugas Kulbis
Poliitika
lühendatud link
24 0 0

NATO samm kutsuda Montenegro alliansi liikmeks on vastuolus Venemaa huvidega ning ei jää vastuseta, teatas Vene välisministeerium neljapäeval.

TALLINN, 19. mai — Sputnik. NATO otsustas neljapäeval seitsmendat korda laieneda, esitades Montenegrole kutse saada alliansi 29. liikmeks. Otsuse peavad veel heaks kiitma alliansi liikmesriikide parlamendid.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et tegemist on "uue turvalise peatüki algusega" endise Jugoslaavia vabariigi ajaloos.

Montenegro peaminister Milo Đukanović, kes osales NATO peakorteris Brüsselis ühinemisprotokolli allkirjastamise tseremoonial, ütles, et tema riik, mida alliansi sõjalennukid 16 aastat tagasi pommitasid, hakkab seisma "õlg õla kõrval" teiste NATO liikmetega, teatab BNS.

"Te võite meiega igal ajal arvestada," sõnas Đukanović.

"NATO järjekordne katse muuta sõjalispoliitilist maastikku Euroopas, eriti alliansi võetud avalik kurss meie riigi heidutamisele, on möödapääsmatult vastuolus Venemaa huvidega ning sunnib meid vastureaktsioonile," ütles ministeeriumi ametlik kõneisik Maria Zahharova Sotšis briifingul.

 

 

Samal teemal

Stoltenberg pooldas uue NATO-Vene nõukogu kohtumise läbiviimist

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  16
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  57