21:55 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Poola välisminister Witold Waszczkowski: Euroopa Komisjoni hoiatus Varssavile ei kohusta mitte millekski.

EL ei välista sanktsioone Poola vastu

© Flickr / magro_kr
Poliitika
lühendatud link
2011

Financial Timesi hinnangul on praegune vastasseis Brüsseli ja Varssavi vahel üheks enim resonantse tekitavaks.

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Еuroopa Liit tegi Poolale Konstitutsioonikohtu reformide pärast ametliku hoiatuse ega välista nüüd võimalust tema suhtes sanktsioone rakendada, teatab Financial Times.

„Brüssel andis negatiivse hinnangu põhiseaduslike õiguste järgimisele Poolas, mis võib viia Euroopa Komisjoni poolt sanktsioonide rakendamiseni Varssavi vastu juhul, kui ta ei loobu vaidlusaluste muudatuste tegemisest Poola Konstitutsioonikohtus," kirjutab väljaanne.

Euroopa Komisjoni esimene asepresident märkis, et seni ei ole mingeid otsuseid selles küsimuses vastu võetud. „Käesoleva hetkeni ei olegi me põhilistes küsimustes lahendust leidnud. Oleme veel dialoogi pidamas, asja läbiarutamist ei ole me veel lõpetanud," teatas ta.

Nagu ajaleht märgib, algas põhiseadust puudutav kriis Poolas detsembris, mil võimule tuli partei „Õigus ja Õiglus" eesotsas Jarosław Kaczyńskiga. 2015. aasta lõpul kinnitas Poola president Andrzej Duda Konstitutsioonikohut käsitlevad seadusemuudatused, mis Financial Timesi korrespondendi sõnul „paralüseerisid" selle instantsi töö.

Poola peaminister Beata Szydło teatas möödunud nädalal oma veendumusest selles, et kriisiolukorrale leitakse lahendus ilma Euroopa Komisjoni sekkumiseta.

Riigi välisminister Witold Waszczkowski väitis omakorda, et Euroopa Komisjoni hoiatus Varssavile „ei kohusta mitte millekski". Seejuures märkis ta, et ei ole tolle dokumendiga senimaani tutvunud.

Financial Timesi hinnangul on praegune vastasseis Brüsseli ja Varssavi vahel üheks enim resonantse tekitavaks. See võib lüüa kiilu EL-i ja tema kõige tähtsamate Ida-Euroopa liikmesriikide vahele, nendib väljaanne.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8