21:43 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Margus Tsahkna - IRL-i nägu.

Ene Ergma lahkub IRL-ist

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
2510

Kauaaegne riigikogu spiiker Ene Ergma esitas kolmapäeval Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) juhatusele avalduse enda väljaarvamiseks erakonna nimekirjast, kuhu ta kuulus alates 2002. aastast, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Ergma sõnul on tema lahkumise peamiseks põhjuseks see, et erakond on kaotanud oma näo ning muutunud populistlikuks. "IRL tuletab meelde suurt kreemikooki, mis on kauaks jäänud päikese kätte. Ta on küll maitsev, aga tal pole nägu ega tegu," ütles Ergma.

"Näo määravad ära juhtpoliitikud. Ma ei suuda enam aru saada, kes me oleme ja kus me oleme. Oleme kaua aega püüdnud olla hariduserakond, praegu sellest üldse enam ei räägita," põhjendas Ergma oma lahkumist, teatab BNS.

Erakond peab tegelema Ergma hinnangul oma põhivalijatega. "Aga mitte olema hullumeelselt silmad laiali, et äkki saame veel kedagi ree peale. Niisugust kampaanialikku erakonda ei usaldata."

Küsimusele, mida peaks IRL ette võtma, vastas Ergma, et iseendaks tuleb jääda. Ta tõi näite, mis tal viimati mõõdu täis lõi. "Eelmisel laupäeval olin ma IRL-i täiskogu koosolekul. Margus Tsahkna tuli ja kutsus meid kõiki IRL-i presidendikandidaadi arutelule. Esmaspäeval tuli juba välja, et arutada pole vaja midagi. See näitab, kuidas suhtutakse inimestesse," ütles Ergma.

Aastatel 2003-2006 ja 2007-2014 oli Ergma riigikogu spiiker. 2007. ja 2012. aastal valiti ta IRL-i aseesimeheks.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  25
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8