13:26 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
6961

Savtšenko on üks peamisi presidendikandidaate, kes „konsolideerib kõik patrioodid“.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Endine sõjaväelane Nadežda Savtšenko võib saada üldrahvalikuks juhiks, ja pärast tema naasmist Ukrainasse ei ole poliitika enam endine, leiab Ülemraada saadik Vadim Rabinovitš.

Ma arvan, et Savtšenko — see on tegur, kelleta enam midagi ei anna ära teha, ja ma leian, et Putin saatis meile kaela riigipöörde," ütles Rabinovitš intervjuus telekanalile „112 Ukraina".
Rahvasaadiku arvates saabus Savtšenko Venemaalt tagasi suurepärases füüsilises vormis, ehkki pidas veevaba näljastreiki, ja „unikaalsete" oraatorivõimetega, teatab RIA Novosti.

Savtšenko on üks peamisi presidendikandidaate, kes „konsolideerib kõik patrioodid". Tema poliitiline tegevus Ühenduse Isamaa („Batkivštšina") koosseisus annab tõsise hoobi teistele parteidele, sealhulgas Oleg Ljaško Radikaalide parteile. Üleukrainalise Ühenduse Isamaa juhil Julia Tõmošenkol ei jää üle midagi muud, kui „õppida teiseks jääma", leiab Rabinovitš.

Venemaa kohus mõistis Savtšenko 22 aastaks vangi, tunnistades ta süüdi Venemaa Riikliku Tele-Raadiokomitee ajakirjanike tapmises Ida-Ukrainas. President Vladimir Putin andis talle mai lõpul armu.

Savtšenkost sai Ülemraada saadik Isamaa partei esindajana veel 2014. aasta sügisel, mil ta viibis juba uurimise all Venemaal. Pärast armuandmist ja Kiievisse naasmist töötab ta parlamendis. Mõne võimuloldud päevaga on Savtšenko juba jõudnud algatada Petro Porošenko kohtureformi vastu suunatud seaduseelnõu, nimetada oma kolleege-rahvasaadikuid „laiskadeks koolipoisteks" ja teatada ajakirjanikele, et neid peab ta „krantsideks" ja „šaakaliteks".

 

 

Peamised teemad