17:50 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Riigikogu istung.

Parlamendierakonnad arutavad ühise presidendikandidaadi nimetamist riigikogus

© Фото: riigikogu.ee/Erik Peinar
Poliitika
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
6 0 0

Vastavalt põhiseadusele valib presidendi salajasel hääletusel riigikogu.

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. Riigikogu fraktsioonide esindajad kogunevad kolmapäeval riigikogus, et arutada presidendivalimistega seonduvat.

"Olukorras kus neli erakonda on oma toetatava presidendikandidaadi nimetanud, on eesmärgiks arutada, millised on fraktsioonide seisukohad presidendivalimistega edasi minekul," märkis Isamaa ja Res Publica Liidu pressiesindaja, teatas BNS.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna tegi parlamendierakondade juhtidele juba möödunud nädalal ettepaneku koguneda enne jaanipäeva aruteluks võimaliku ühise presidendikandidaadi nimetamiseks riigikogus.

„On selge, et riigikogus on vaja presidendi valimiseks suurt ühisosa ning seepärast on mõistlik koguneda ühise laua taha ning arutada, kuidas me selle leiame ning millistele väärtustele peab president vastama," ütles Tsahkna, kelle sõnul kutsub ta erakondi ühise laua taha presidendikandidaadi üle arutlema, kuna selleks ajaks on kõik riigikogus esindatud erakonnad oma üldkogud, kus on arutatud ka presidendivalimistega seonduvat, ära pidanud.

Vastavalt põhiseadusele valib presidendi salajasel hääletusel riigikogu. Valituks tunnistatakse kandidaat, kelle poolt hääletab augusti lõpus vähemalt 68 riigikogu liiget. Kui ükski kandidaat parlamendis kahekolmandikulist toetust ei saa, läheb otsustamise korda valimiskogule, mis koosneb riigikogu liikmetest ja omavalitsuste esindajatest.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)

Peamised teemad