23:49 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Piirkond, kuhu neljapäeval õhulöök tehti, jääb 300 kilomeetri kaugusele alast, mille USA oli eelnevalt kuulutanud seaduslike opositsioonijõudude kontrolli aluseks piirkonnaks.

Vene sõjavägi tõrjus Pentagoni süüdistusi

© Sputnik / Дмитрий Виноградов
Poliitika
lühendatud link
3601

Vene sõjavägi tõrjus pühapäeval Pentagoni süüdistusi rünnakutes Süüria opositsioonivägedele, keda toetab USA, öeldes, et ameeriklased ei esitanud andmeid nende asukohast.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Vene kaitseministeeriumi pressiesindaja kindralmajor Igor Konašenkov ütles, et piirkond, kuhu neljapäeval õhulöök tehti, jääb 300 kilomeetri kaugusele alast, mille USA oli eelnevalt kuulutanud seaduslike opositsioonijõudude kontrolli aluseks piirkonnaks.

Pentagoni teatel ründasid Vene sõjalennukit äärmusrühmitusega Islamiriik (IS) võitlevate Süüria opositsioonivägede garnisoni riigi lõunaosas Al-Tanafis, teatas BNS.

Konašenkov ütles pühapäeval avalduses, et Vene sõjavägi hoiatas Ühendriike rünnakuplaanist, kuid ei saanud Pentagonilt opositsioonijõudude asukoha täpseid koordinaate.

Vene ja USA kaitseametnikud pidasid laupäeval videokonverentsi, mis Konašenkovi sõnul oli konstruktiivne ja peegeldas ühist soovi parandada rünnakute koordineerimist.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9