00:33 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Rootsi kaardivägi.

Löfven: Rootsil pole põhjust liituda NATO-ga

© Rawle C. Jackman
Poliitika
lühendatud link
1421

Rootsi ei taha osaleda sõjaoperatsioonides, milles osalemise üle langetavad otsuse teised riigid.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Rootsi peaministri Stefan Löfveni sõnul ei näe ta põhjust, miks Rootsi peaks loobuma sõjalise bloki välise riigi staatusest ja liituma NATO-ga.

Löfveni hinnangul on Rootsi jaoks julgeoleku-alaselt parimaks lahenduseks ennustatavus ja stabiilsus, teatas BNS.

Stockholm soovib püsida väljaspool NATO-t ka seetõttu, et Rootsi ei soovi suurendada pingeid oma lähialadel ega provotseerida üllatuslikke ja läbimõtlemata reaktsioone, ütles peaminister.

Rootsi ei taha osaleda ka sõjaoperatsioonides, milles osalemise üle langetavad otsuse teised riigid. Lisaks ei taha riik võtta oma kaitselahendusse tuumarelvi, lisas Löfven.

Nõrgenev julgeolekupoliitiline olukord suurendab Soomega tehtava koostöö väärtust, lausus ta.

Rootsi peaminister külastab pühapäeval Soomet ning kohtub ka president Sauli Niinistö ja peaminister Juha Sipiläga.

Löfveni sõnul on Rootsil hea koostöö nii NATO kui ka Soomega. Koostöö Soomega pole kaitseliit, vaid täiendav riigikaitse, lisas ta.

 

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  18
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  51
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12