10:30 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Rootsi kaardivägi.

Löfven: Rootsil pole põhjust liituda NATO-ga

© Rawle C. Jackman
Poliitika
lühendatud link
1421

Rootsi ei taha osaleda sõjaoperatsioonides, milles osalemise üle langetavad otsuse teised riigid.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Rootsi peaministri Stefan Löfveni sõnul ei näe ta põhjust, miks Rootsi peaks loobuma sõjalise bloki välise riigi staatusest ja liituma NATO-ga.

Löfveni hinnangul on Rootsi jaoks julgeoleku-alaselt parimaks lahenduseks ennustatavus ja stabiilsus, teatas BNS.

Stockholm soovib püsida väljaspool NATO-t ka seetõttu, et Rootsi ei soovi suurendada pingeid oma lähialadel ega provotseerida üllatuslikke ja läbimõtlemata reaktsioone, ütles peaminister.

Rootsi ei taha osaleda ka sõjaoperatsioonides, milles osalemise üle langetavad otsuse teised riigid. Lisaks ei taha riik võtta oma kaitselahendusse tuumarelvi, lisas Löfven.

Nõrgenev julgeolekupoliitiline olukord suurendab Soomega tehtava koostöö väärtust, lausus ta.

Rootsi peaminister külastab pühapäeval Soomet ning kohtub ka president Sauli Niinistö ja peaminister Juha Sipiläga.

Löfveni sõnul on Rootsil hea koostöö nii NATO kui ka Soomega. Koostöö Soomega pole kaitseliit, vaid täiendav riigikaitse, lisas ta.

 

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  12
 • Austraalia peaminister Scott Morrison

  Austraalia konservatiivne valitsus teatas, et ei kavatse sarnaselt USA-le ja mitmele Euroopa riigile ÜRO ränderaamistikuga ühineda.

  6
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26