00:31 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Repsil on esimese presidendikandidaadina koos vajalikud allkirjad riigikogus ülesseadmiseks.

Repsil on presidendikandidaadina ülesseadmiseks hääled koos

© Flickr / Council of Europe
Poliitika
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
1520

Keskerakonna presidendikandidaadil Mailis Repsil on olemas 27 saadiku toetusallkirjad, et saada riigikogus presidendikandidaadina üles seatud.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni teatel on Repsil esimese presidendikandidaadina koos vajalikud allkirjad riigikogus ülesseadmiseks, teatas fraktsiooni pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. Täpsemalt on tema esitamiseks oma toetusallkirja andnud kõik 27 Keskfraktsiooni liiget, teatas BNS.

"Eesti inimesed ei saa kahjuks otse presidenti valida, kuid sellest hoolimata tuleb erakondadel oma kandidaadid selgelt välja öelda. Presidendi valimine peab toimuma läbipaistvalt ja avalikult, mitte kuskil erakondade tagatubades. Just seetõttu on Reps korraldanud kohtumisi mitmel pool Eestis ning jätkab oma seisukohtade ja programmi tutvustamist ka järgnevatel kuudel," selgitas Simson.

„Tänaseks on oma esmase valiku langetanud ka sotsiaaldemokraadid ning Isamaa ja Res Publica Liit, kes toetavad vastavalt Eiki Nestorit ja Allar Jõksi. Mõlemad kandidaadid ei pruugi aga koguda riigikogus ülesseadmiseks vajalikku 21 allkirja, vaid peavad lootma ka teiste parlamendifraktsioonide toetuse peale. Võimalikud allkirjad ei tule kindlasti kergelt ega vastuteeneteta," sõnas Simson.

"Kõige segasemat mängu mängib Reformierakond, kellel on korraga tules kolm kandidaati, kuigi hääli Riigikogus jagub vaid ühe ülesseadmiseks. Sellelaadne viimase minutini venitamine on arusaamatu, sest näiteks peaministrikandidaadid avalikustatakse alati juba mitu kuud enne Riigikogu valimisi. Vabariigi Presidendi institutsioon ei ole mingil moel vähem tähtis, mistõttu kutsun taaskord Reformierakonda üles oma kandidaati ära valima," rõhutas Kadri Simson.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  18
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  51
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12