23:46 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
NATO kavandab nelja tuhandemehelise üksuse saatmist Poola, Eestisse, Lätti ja Leetu.

NATO: Venemaa pole hetkel Baltimaadele vahetu oht

© REUTERS / FRANCOIS LENOIR
Poliitika
lühendatud link
1622

NATO kavandab nelja tuhandemehelise üksuse saatmist Poola, Eestisse, Lätti ja Leetu.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. NATO ei kaalu plaani suurendada Ida-Euroopasse ja Baltimaadesse paigutatavate sõdurite arvu suurendamist seni kavandatust, sest Venemaa pole praegu regioonile vahetuks ohuks, ütles NATO sõjalise komitee esimees Petr Pavel esmaspäeval Reutersile.

NATO kavandab nelja tuhandemehelise üksuse saatmist Poola, Eestisse, Lätti ja Leetu. Otsusele oodatakse heakskiitu 8.-9. juulini kestval Varssavi tippkohtumisel. Tegemist on vastusega Venemaa otsusele annekteerida Ukrainale kuuluv Krimmi poolsaar ning Venemaa teistele tegevustele Ida-Ukrainas, teatas BNS.

Pataljonid on pigem poliitiline, mitte sõjaline heidutus, lausus Pavel. Suurema üksuse järele praegu vajadust ei ole, lisas ta.

"Märkimisväärse sõjalise jõu paigutamist praegu ei kaaluta," lausus Pavel. "NATO eesmärgiks pole luua sõjaline tõke suuremahulisele Vene agressioonile, sest selline agressioon pole päevakorras ning ükski luurehinnang ei anna midagi sellist mõista."

Samas rõhutas ta, et sellist Venemaa ohtu ei saa välistada.

Paveli sõnul ei lubata Venemaal mujal edeneda Krimmis kasutatud meetmetega niivõrd kaugele, kui seda tehti poolsaarel, ning sellele saab olema NATO kollektiivne vastus.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  40
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9