10:41 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
NATO õppused Saber Strike.Учения НАТО Saber Strike.

Rõivas: NATO kasutab heidutust inimeste kaitsmisel

© Public domain / U.S. Army Europe © Flickr / U.S. Army Europe
1 / 2
Poliitika
lühendatud link
1810

Tapal toimus rahvusvahelise suurõppuse Saber Strike lõpurivistus. Eesti oli sel aastal õppuse Saber Strike juhtriik, siin asus õppuse juhtstaap.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Tänasel rahvusvahelise suurõppuse Saber Strike lõpurivistusel tunnustas peaminister Taavi Rõivas 10 000 liitlasväelase koostööd ning rõhutas, et nende kohalolek ja ühised õppused tähendavad Eesti rahva jaoks rahu tagamist, mitte sõja õhutamist.

„Eesti rahvas teab isiklikust kogemusest vabaduse tähendust ja tagajärgi, kui vabadust enam ei ole. Me oleme iseseisvalt tugevad, kuid koos võitmatud," ütles peaminister täna hommikul Tapal, teatas Valitsuse kommunikatsioonibüroo.

„Minule ja Eesti rahvale tähendab Horvaatiast, Soomest, Poolast, Sloveeniast, Ühendkuningriigist, Leedust, Saksamaalt, Lätist ja USA-st pärit kaitseväelaste kohalolu siin, Tapal, rahu. Tänu teile on Põhja-Ameerikast Euroopani kõigile selge, et kollektiivkaitse ja pühendumus sellele on vankumatud. Teie kehastate meie ühtsust, tugevust ja meelekindlust."

Peaminister tõstis oma kõnes esile, et muutunud julgeolekuolukord on kaugel ideaalist, mida on eestlased koostöös liitlastega viimase veerandsaja aasta jooksul ehitanud. „Väljakutsed julgeolekuvaldkonnas on muutunud ja heidutus peab muutuma koos nendega. Kuid põhiline sõnum jääb samaks — NATO on kaitseorganisatsioon ning kasutab heidutust põhimõttelise
meetmena konfliktide ennetamisel ja meie inimeste kaitsmisel," lausus Taavi Rõivas.

„Selle aasta Saber Strike õppus on tähtis kinnitus liitlasvägede solidaarsusest ja koostöövõimest. Ma tänan teid kõiki, et te aitate meid kaitsta ja hoida rahu. Tänan teid teie pühendumuse, professionaalsuse ja suurepärase töö eest," ütles peaminister.

Учения НАТО Saber Strike.
Ameerika tankid õppustel Saber Strike.

Eesti oli sel aastal õppuse Saber Strike juhtriik, siin asus õppuse juhtstaap. Õppusest osales ligi 10 000 sõdurit 13 NATO liitlas- ja partnerriigist. Üksused jaotusid kolme Balti riigi vahel, Eestis keskendus tegevus kaitseväe keskpolügoonile, Tapale ja Ämarisse ning hõlmas üle 2000 Eesti ja liitlas- ning partnerriikide kaitseväelase. Õppuse Eestis toimuvast osast osalesid Eesti, Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Soome, Läti, Poola, Horvaatia ja Sloveenia kaitseväelased.

 

 

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  13
 • Austraalia peaminister Scott Morrison

  Austraalia konservatiivne valitsus teatas, et ei kavatse sarnaselt USA-le ja mitmele Euroopa riigile ÜRO ränderaamistikuga ühineda.

  7
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  27