10:19 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Moskva-vastased sanktsioonid pikendakse.

Moskva-vastased sanktsioonid pikendakse

© Sputnik / Владимир Сергеев
Poliitika
lühendatud link
1410

EL kiitis heaks Moskva-vastaste sanktsioonide pikendamise.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Euroopa Liidu suursaadikud kiitsid teisipäeval heaks Venemaa vastaste majandussanktsioonide pikendamise kuue kuu võrra, kuna Ukraina konflikti lahendamisel ei ole edusamme tehtud, teatasid EL-i allikad.

Allikate teatel kiitsid saadikud otsuse põhimõtteliselt heaks, ametliku heakskiidu peavad otsusele andma ministrid, kes kogunevad tõenäoliselt reedel, teatas BNS.

Meetmed on suunatud Vene majanduse nafta-, finants- ja kaitsesektorite vastu ning kehtestati pärast Malaisia lennufirma Malaysia Airlines reisilennuki allatulistamist 2014. aasta juulis. Lennuki ründamises süüdistakse Ida-Ukraina separatiste. Uue kokkuleppega pikenevad sanktsioonid 2017. aasta jaanuarini.

Venemaa on tunnistanud sanktsioonide tõsist mõju, kuid väidavad, et need kahjustavad ka Euroopa Liidu riike ning kujutavad endast tõsist takistust suhete parandamiseks, et asuda lahendama ühiseid probleeme nagu näiteks Islamiriigist lähtuv oht.

Sanktsioonid on põhjustanud algusest peale vastuolusid, näiteks Saksamaa, Itaalia ja Ungari kardavad neist ohtlikku vastasseisu olulise majanduspartneri Venemaaga. Teised liikmesmaad, näiteks Suurbritannia, on võtnud jäigema hoiaku, leides, et Venemaa interventsioon Ukrainas ja Krimmi annekteerimine kujutavad endast rahvusvahelise õiguse jämedat rikkumist ega saa jääda karistamata.

 

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  12
 • Austraalia peaminister Scott Morrison

  Austraalia konservatiivne valitsus teatas, et ei kavatse sarnaselt USA-le ja mitmele Euroopa riigile ÜRO ränderaamistikuga ühineda.

  5
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26