07:28 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Ukraina pürgi EL-i.

Bortnik EL-i visavabadusest: Ukraina poliitikute sajandi-afäär

© Sputnik / Алексей Куденко
Poliitika
lühendatud link
52 0 0

Euroopa Komisjon astus 2016. aasta aprilli lõpul üles seadusandliku initsiatiiviga kehtestada viisavabadus Ukraina kodanikele, ettepanek võetakse arutlusele Euroopa Parlamendis ja Euroopa Nõukogus.

ТАLLINN, 21. juuni — Sputnik. Võimude lubadused viisavabaduse ja Euroopa Liidu liikmesuse asjus loovad võrdpildi eeslist ja porgandist, mille järele loom võib lõputult joosta, leiab Ukraina poliitika-analüüsi ja juhtimisinstituudi direktor politoloog Ruslan Bortnik. Sellest kõneles ta tavapärasel reedesel politoloogide klubi istungil Ukraina RIA Novosti toimetuses.

„Kogu eurointegratsiooni ja viisavabaduse küsimus — see on suurim afäär Ukraina 21. sajandi poliitikas, teisiti ei saa seda nimetada. Kogu meie liikumine viisavabaduse suunas on lõputu jooksmine eesli kombel porgandi järel, ja kogu selle aja jooksul on see eesel juba nõrkenud ja hinge heitmas," ütles politoloog.

Bortniki sõnul ei mõjuta viisavabaduse tingimuste, mingite eurostandardite täitmine või täitmata jätmine Ukraina poolt kuidagi viisavabaduse saamist.

Euroopa Komisjon teatas 2015. aasta detsembris, et Ukraina on täitnud kõik tingimused Euroopa Liiduga viisavabaduse sõlmimiseks. 2016. aasta jaanuari keskel teatas Euroopa diplomaatia kõrge ametnik ajakirjanikele, et mitu EL-i liikmesriiki ei ole valmis Ukraina kodanikele viisavabaduse andmiseks, kuna Ukraina ei võitle piisavalt efektiivselt korruptsiooniga. Euroopa Parlament ja Euroopa Nõukogu, kus on esindatud kõik riikideülese ühenduse liikmed, peab seaduseelnõu Ukraina kodanikele viisavabaduse kehtestamiseks läbi vaatama.

 

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  25
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  21
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13