23:43 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Ukraina pürgi EL-i.

Bortnik EL-i visavabadusest: Ukraina poliitikute sajandi-afäär

© Sputnik / Алексей Куденко
Poliitika
lühendatud link
49 0 0

Euroopa Komisjon astus 2016. aasta aprilli lõpul üles seadusandliku initsiatiiviga kehtestada viisavabadus Ukraina kodanikele, ettepanek võetakse arutlusele Euroopa Parlamendis ja Euroopa Nõukogus.

ТАLLINN, 21. juuni — Sputnik. Võimude lubadused viisavabaduse ja Euroopa Liidu liikmesuse asjus loovad võrdpildi eeslist ja porgandist, mille järele loom võib lõputult joosta, leiab Ukraina poliitika-analüüsi ja juhtimisinstituudi direktor politoloog Ruslan Bortnik. Sellest kõneles ta tavapärasel reedesel politoloogide klubi istungil Ukraina RIA Novosti toimetuses.

„Kogu eurointegratsiooni ja viisavabaduse küsimus — see on suurim afäär Ukraina 21. sajandi poliitikas, teisiti ei saa seda nimetada. Kogu meie liikumine viisavabaduse suunas on lõputu jooksmine eesli kombel porgandi järel, ja kogu selle aja jooksul on see eesel juba nõrkenud ja hinge heitmas," ütles politoloog.

Bortniki sõnul ei mõjuta viisavabaduse tingimuste, mingite eurostandardite täitmine või täitmata jätmine Ukraina poolt kuidagi viisavabaduse saamist.

Euroopa Komisjon teatas 2015. aasta detsembris, et Ukraina on täitnud kõik tingimused Euroopa Liiduga viisavabaduse sõlmimiseks. 2016. aasta jaanuari keskel teatas Euroopa diplomaatia kõrge ametnik ajakirjanikele, et mitu EL-i liikmesriiki ei ole valmis Ukraina kodanikele viisavabaduse andmiseks, kuna Ukraina ei võitle piisavalt efektiivselt korruptsiooniga. Euroopa Parlament ja Euroopa Nõukogu, kus on esindatud kõik riikideülese ühenduse liikmed, peab seaduseelnõu Ukraina kodanikele viisavabaduse kehtestamiseks läbi vaatama.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  40
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9