10:01 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Suurbritannias toimub uus referendum?

Suurbritannias kogutakse allkirju uueks referendumiks

© REUTERS / RUSSELL BOYCE
Poliitika
lühendatud link
17 0 0

Üle kahe miljoni briti on andnud hääle uueks referendumiks.

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. Suurbritannias neljapäeval peetud Euroopa Liidu liikmesusreferendumi järel, kus enamik valijaid toetas ühendusest lahkumist, on üle ühe miljoni inimese on allkirjastanud petitsiooni uueks referendumiks.

"Meie, allkirja andnud, kutsume valitsust kehtestama reeglit, mille kohaselt tuleks pidada uus referendum, kui jäämist või lahkumist toetab alla 60 protsenti valijaist alla 75-protsendise osaluse korral," seisab petitsioonis.

Eesti aja järgi kella 20.45-ks laupäeval oli uue referendumi petitsioonile hääle andnud 2,054 miljonit inimest. Seda on üle 20 korda rohkem kui 100 000 häält, mis on vajalik ettepaneku saatmiseks alamkoja ette.

Allakirjutanute seas olid peamiselt Londoni ja Edinburghi elanikud.

Veebileht, kus uueks referendumiks allkirju kogutakse, oli tiheda liikluse tõttu ajutiselt maas.

Neljapäeval toetas EL-ist lahkumist 51,9 protsenti Ühendkuningriigi valijatest, jäämist 48,1 protsenti.

Lõpliku tulemuse järgi hääletas lahkumise poolt 17,4 miljonit inimest ning ühenduse liikmeks jäämist toetas 16,1 miljonit inimest.

Hääletamas käis 33,6 miljonit inimest ehk 72,2 protsenti hääleõiguslikest kodanikest.

Referendumi tulemused tõid esile surued lõhed noorte ja vanade, põhja ja lõuna, linnade ja maapiirkondade, kõrgema ja madalama haridusega inimeste vahel.

 

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  11
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26
 • APEC tippkotumine toimus Paapua Uus-Guinea pealinnas Port Moresbys

  Paapua Uus-Guineas toimunud Aasia ja Vaikse ookeani majanduskoostöö foorumi (inglise keeles Asia-Pacific Economic Cooperation, APEC – toim.) tippkohtumine lõppes esimest korda ajaloos ühisavalduseta. Mitmed meediaväljaanded nimetasid seda läbikukkumiseks.

  23