21:30 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Juncker nõuab Suurbritannialt selgust

© Sputnik / Владимир Астапкович
Poliitika
lühendatud link
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)
1911

Euroopa Liit hakkab dikteerima, kuidas lahkumisläbirääkimised välja näevad, mitte Ühendkuningriik.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Euroopa Liit ootab Ühendkuningriigilt kiiret avaldust väljaastumiseks ning ei kavatse brittidega salajasi kõnelusi pidada, teatas Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

"Olen kõikidele volinikele ja peadirektoritele öelnud, et mingeid salajasi läbirääkimisi ei tule," teatas Juncker teisipäeval Euroopa Parlamendi eriistungil esinedes, edastas BNS.

Juncker rõhutas ka, et Euroopa Liit hakkab dikteerima, kuidas lahkumisläbirääkimised välja näevad, mitte Ühendkuningriik.

Euroopa Komisjoni president avaldas ka imestust selle üle, et pärast Euroopa Liidu lahkumist toetanud rahvahääletust valitseb Ühendkuningriigis segadus edasiste sammude osas. Tema sõnul ei ole referendumi järel enam tagasiteed ning Ühendkuningriik peab vastavalt Euroopa Liidu aluslepingutele esitama ametliku lahkumisteate, misjärel saavad lahkumisläbirääkimised alata.

Juncker nõudis teisipäeval Briti peaministrilt David Cameronilt kiiresti selget vastust, millal kavatseb Suurbritannia Euroopa Liidust lahkuda. Ta rõhutas, et EL ei saa hakata pidama läbirääkimisi edasiste suhete üle Suurbritanniaga, kuni too ei ole ametlikku lahkumisavaldust esitanud.

"Ma kohtun täna peaministriga…, et paluda tal võimalikult kiiresti olukorda selgust tuua. Me ei saa lubada endale pikka määramatuse perioodi," ütles Juncker Euroopa Parlamendis.

Euroopa Parlamendi presidendist ja fraktsioonide juhtidest koosnev esimeeste konverents kutsus pärast Briti referendumit teisipäevaks kokku erakorralise Euroopa Parlamendi täiskogu istungi. Istungil hääletavad saadikud resolutsiooni referendumi tulemuste ja võimalike edasiste sammude kohta. Istungil osalevad ka Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, komisjoni volinikud ja EL-i Nõukogu esindajad.

Teisipäeva pärastlõunal kogunevad Ülemkogule Euroopa Liidu liikmesriikide valitsusjuhid, et Brexiti tulemusi analüüsida. Kolmapäeval arutavad 27 liikmesriigid sama teemat ilma Briti peaministri David Cameronita.

 

Teema:
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)

Peamised teemad