11:33 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Vene president Vladimir Putin peab esimese telefonivestluse Türgi riigipea Recep Tayyip Erdoğaniga. Эрдоган.

Putin helistab Erdoğanile kolmapäeval

© Sputnik / Михаил Климентьев
Poliitika
lühendatud link
10 0 0

Vene president Vladimir Putin peab esimese telefonivestluse Türgi riigipea Recep Tayyip Erdoğaniga pärast konflikti, milleni viis Vene sõjalennuki allatulistamine Süüria piiril, ütles Kreml teisipäeval.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et vestlus leiab aset kolmapäeval "Vene poole algatusel".

Ta hoiatas aga, et kahe riigi suhete normaliseerumiseni läheb veel aega, teatas BNS.

"Tähtis samm suhete normaliseerimise poole astuti president Erdoğani kirjaga," ütles Peskov. "Ei maksa arvata, et kõike on võimalik normaliseerida paari päevaga, aga töö selles suunas jätkub."

Kahe riigi suhetes tekkis kriis novembris, kui Türgi tulistas Süüria piiri kohal alla Vene sõjalennuki. Moskva kehtestas seepeale Türgi toidukaupadele embrgo ja keelas tšarterlennud Türgi kuurortidesse.

Putin nõudis Erdoğanilt vabandamist, kuid novembris seda ei tulnud.

Alles sel esmaspäeval teatas Ankara, et Erdoğan väljendas kirjas Putinile juhtunu pärast kahetsust, avaldas kaastunnet sõjalennuki allatulistamise tõttu hukkunud Vene piloodi perekonnale ning palus sellelt vabandust.

Kiri ei sisaldanud siiski otsesõnu andekspalumist lennuki allatulistamise eest.

Türgi väitel sisenes Vene lennuk tema õhuruumi ja eiras korduvaid hoiatusi. Venemaa jäi kindlaks väitele, et lennuk ei ületanud piiri, ja süüdistas Türgit ettekavandatud provokatsioonis.

Venemaa ja Türgi toetavad Süüria sõjas vastaspooli. Ankara toetab president Bashar al-Assadi vastu võitlevaid mässulisi, Moskva on aga üks vähestest Assadi toetajatest.

 

Samal teemal

Erdoğan Putinile: palun vabandust

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26