03:48 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Poliitika
lühendatud link
NATO tippkohtumine (26)
19 0 0

Kanada peaminister Justin Trudeau teatas reedel Varssavis NATO tippkohtumisel, et Kanada hakkab juhtima Lätti saadetavat NATO pataljoni.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Kanada relvajõud saadavad Euroopasse kuus hävituslennukit CF-18 ja sõjalaeva, öeldi Läti kaitseministeeriumist BNS-ile.

Kanada peaminister Justin Trudeau teatas reedel Varssavis NATO tippkohtumisel, et Kanada hakkab juhtima Lätti saadetavat NATO pataljoni.

"Kanada mängib maailmas tugevat ja konstruktiivset rolli. Me oleme valmis reageerima, et toetada NATO-t mõnede kõige tõhusamate sõdurite, mere- ja õhuväelastega maailmas. Me jätkame koos töötamist meie liitlaste ja partneritega, et luua igaühe jaoks turvalisem ja õitsvam maailm," ütles Trudeau.

Kanadast saab seega USA, Suurbritannia ja Saksamaa kõrval neljas Baltimaadesse ja Poola saadetavate NATO pataljoni lahingugruppide raamriik.

"Me tervitame Kanada otsust asuda juhtima paljurahvuselist lahingugruppi Lätis," ütles kaitseminister Raimonds Bergmanis.

Ta tuletas meelde, et Kanada oli USA kõrval üks esimesi riike, kes saatsid oma väed Euroopasse pärast seda, kui Venemaa 2014. aasta märtsis Krimmi annekteeris. Kanada saatis ka kuus hävitajat CF-18 NATO õhuturbemissioonile Balti riikide.

Bergmanis rõhutas, et NATO tippkohtumise otsused ei tühista Läti enda kohustusi, vaid kaitsekulutuste tõstmist ja relvajõudude võitlusvõime parandamist tuleb jätkata.

Kanada valitsus saadab Balti riikide õhuturbemissioonile kuus hävitajat ja ühe sõjalaeva NATO mereväegrupi koosseisu.

 

Teema:
NATO tippkohtumine (26)

Peamised teemad