09:46 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
5031

Trump ütles, et ta otsustab Balti riikide kaitsmise Venemaa agressiooni vastu lähtudes sellest, kas need riigid "on täitnud kohustused meie ees".

TALLINN, 21. juuli — Sputnik. USA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi sõnul ei pruugi Ühendriigid tema juhtimise all tulla kaitsma teatud NATO liikmesriike, kui Venemaa peaks neid ründama.

Trump ütles kolmapäeval ajalehes The New York Times avaldatud kommentaarides, et ta otsustab Balti riikide kaitsmise Venemaa agressiooni vastu lähtudes sellest, kas need riigid "on täitnud kohustused meie ees", teatas BNS.

Trumpi märkus USA kohustusest NATO ees tulla appi alliansi teistele liikmetele on kooskõlas tema varasemate kommentaaridega USA globaalsest rollist ja selle võimalikust muutmisest.

Trump avaldas ajaleheusutluses tunnustust ka Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoganile, öeldes, et ei kritiseeri tema samme poliitiliste vastaste mahasurumisel ja kodanikuõiguste piiramisel pärast nurjunud riigipöördekatset.

"Mõned inimesed arvavad, et see (riigipöördekatse) oli lavastatud. Mina nii ei arva," sõnas ta.

USA-l ei ole õigust Türgile ja teistele riikidele "epistlit pidada", kui "inimesed külmavereliselt politseinikke tulistavad", ütles Trump.

Vabariiklaste presidendikandidaadi sõnul ei pruugi olla vajadust hoida USA vägesid välismaal, kuigi see oleks eelistatav.

"Kui me otsustame kaitsta USA-d, siis saame vägesid alati Ühendriikidest teele saata," ütles Trump ajalehele. "See oleks ka palju odavam."

 

Teema:
NATO idarindel (273)

Peamised teemad