11:27 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Välisminister Marina Kaljurand.

Muuli: Loodan, et ajakirjandus lõpetab Kaljuranna nimetamise presidendikandidaadiks

© Flickr / Estonian Foreign Ministry
Poliitika
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
66 0 0

Reformierakonna juhatus otsustas kolmapäeval üle kahe tunni kestnud arutelu järel, et erakonna presidendikandidaat on Reformierakonna auesimees Siim Kallas.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Kalle Muuli sõnul ei toeta ükski poliitiline jõud välisminister Marina Kaljuranna saamist presidendiks.

"Loodan, et ajakirjandus lõpetab nüüd välisminister Marina Kaljuranna nimetamise presidendikandidaadiks ega sea teda enam presidendikandidaatidega ühte ritta," kirjutas Muuli suhtlusvõrgustikus Facebook, teatas BNS. "Lepime kokku, et presidendikandidaat on see, kellel on kasvõi ühe parlamendierakonna toetus. Kaljuranda, kes on end juba kevadest saadik eksponeerinud rohkem presidendikandidaadina kui välisministrina, ei toeta tegelikult ükski poliitiline jõud."

Reformierakonna juhatus otsustas kolmapäeval üle kahe tunni kestnud arutelu järel, et erakonna presidendikandidaat on Reformierakonna auesimees Siim Kallas. Peaminister Taavi Rõivase sõnul oli toetus Kallasele konsensuslik.

Reformierakonna juhatuse koosolekul olid kohal kõik kolm presidendikandidaadi kandidaati ehk lisaks Kallasele veel ka Urmas Paet ja Marina Kaljurand. Neist viimane oli juba juuli lõpus teatanud, et loobub riigikogus Kallase kasuks kandideerimast, kuid teeb seda meelsasti valijameeste kogus, kui otsustamine peaks sinna jõudma.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26