08:07 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Välisminister Marina Kaljurand.

Muuli: Loodan, et ajakirjandus lõpetab Kaljuranna nimetamise presidendikandidaadiks

© Flickr / Estonian Foreign Ministry
Poliitika
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
66 0 0

Reformierakonna juhatus otsustas kolmapäeval üle kahe tunni kestnud arutelu järel, et erakonna presidendikandidaat on Reformierakonna auesimees Siim Kallas.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Kalle Muuli sõnul ei toeta ükski poliitiline jõud välisminister Marina Kaljuranna saamist presidendiks.

"Loodan, et ajakirjandus lõpetab nüüd välisminister Marina Kaljuranna nimetamise presidendikandidaadiks ega sea teda enam presidendikandidaatidega ühte ritta," kirjutas Muuli suhtlusvõrgustikus Facebook, teatas BNS. "Lepime kokku, et presidendikandidaat on see, kellel on kasvõi ühe parlamendierakonna toetus. Kaljuranda, kes on end juba kevadest saadik eksponeerinud rohkem presidendikandidaadina kui välisministrina, ei toeta tegelikult ükski poliitiline jõud."

Reformierakonna juhatus otsustas kolmapäeval üle kahe tunni kestnud arutelu järel, et erakonna presidendikandidaat on Reformierakonna auesimees Siim Kallas. Peaminister Taavi Rõivase sõnul oli toetus Kallasele konsensuslik.

Reformierakonna juhatuse koosolekul olid kohal kõik kolm presidendikandidaadi kandidaati ehk lisaks Kallasele veel ka Urmas Paet ja Marina Kaljurand. Neist viimane oli juba juuli lõpus teatanud, et loobub riigikogus Kallase kasuks kandideerimast, kuid teeb seda meelsasti valijameeste kogus, kui otsustamine peaks sinna jõudma.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47