08:06 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Pronkssõdur.

Paeti 6 eurosenti Venemaa 5-rublase mündi loos

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
8810

Paeti hinnangul annab Venemaa "pronkssõdurile" groteskse hinnangu, paigutades ta sisuliselt väärtusetule 5-rublasele mündile, mille makseväärtus on ümberarvestatuna kuus eurosenti.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet on seisukohal, et Pronkssõduri kujutisega uus viierublane Vene münt annab juba niigi vastuolulisele monumendile groteskse hinnangu.

Paeti hinnangul annab Venemaa Pronkssõdurile groteskse hinnangu, paigutades ta sisuliselt väärtusetule 5-rublasele mündile, mille makseväärtus on ümberarvestatuna kuus eurosenti, teatas BNS. "Arvestades Vene majanduse seisu ja inflatsiooni kaob see münt ilmselt lähiajal niikuinii käibest kui väärtusetu," kirjutas Paet suhtlusvõrgustikus Facebook.

"Pronkssõduri kujutisega viierublalise mündi vermimise näol on tegemist selge riikliku provokatsiooniga, sest Vene võim teab väga hästi, kui vastuoluline on see monument Eesti ajalugu arvestades," märkis Paet. "Paraku on see taas näide sellest, et väiksemate naaberriikide tunded ei lähe Venemaale vähimalgi määral korda. Samuti ütleb Vene võim selle otsusega, et Venemaal endal olulisi kohti polegi, mida müntidele vermida."

"Sellele võib muidugi taaskord Venemaa tähelepanu ka Eesti riigi tasemel pöörata. Ja võime ka soovitada kauneid, kuid samas põhjendamatult unustusse vajunud Venemaa paiku, mida võiks mündil kujutada," kirjutas Paet. "Paljud Vene inimesed oleksid kindlasti rõõmsad, kui neile olulised kodumaised paigad saaksid müntidel kajastatud, selle asemel et sealt vaataksid vastu konflikte tekitanud välismaised objektid."

Vene Föderatsioon andis välja viierublase mündi seeriast "Nõukogude armee poolt saksa fašistlikest anastajatest vabastatud riikide pealinnad", kuhu kuulub terve rida Punaarmee poolt okupeeritud riikide pealinnu. Eestile pühendatud mündil on Pronkssõduri kujutis ja kiri "Tallin 22. september 1944".

 

Samal teemal

EKRE-t häirib ajaloo käsitlus Venemaa uuel mündil

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47