20:32 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1354
  • RUB75.4433
Hillary Clinton.

„Meditsiiniline juhtum“. Hillary Clintonile pandi hirmuäratav diagnoos

© Sputnik / Никита Шохов
Poliitika
lühendatud link
84 0 0

Teda on korduvalt tabatud kõige kummalisematelt tegevustelt. Ta haukus, kui enda meelest jäljendas vabariiklasi. On juhtunud, et ta väänleb tahtlikult krampides. Selle kõik võib nähtavasti kirjutada väsimuse ja stressi arvele. Kuid peamist sümptomit siiski ära ei peida.

Mihhail Šeinkman, Sputniku raadio.

Sellest võib neil saada „meditsiiniline juhtum". Ja mitte valijate oma. Nagu selgub, on sellest vähe, et valida Hillary Clinton presidendiks, teda tuleb veel ka ravida. Meediaväljaanded tiražeerivad üksteist üle trumbates endise riigisekretäri terviseandmeid. Ja haaravad peast.

Tema peast. Seal on — dementsus. Väljakujunenud nõrgamõistuslikkus, kognitiivsete võimete kahanemine koos varem omandatud teadmiste ja oskuste kaotusega. „Patsient tuli korduvpöördumisega, konstateerides komplikatsioone pärast ajupõrutust, mis leidis aset 2012. aasta detsembris. Tal on sagenenud mäluhäired, kontrollimatud tõmblused, teadvuse hägustumine. Patsiendile on juba pandud diagnoos „rasked partsiaalsed krambihood"," tsiteerib telekanal Fox News väljavõtet Clintoni väidetavast haigusloost.

Ja olgugi et kirje on tehtud juba kaks aastat tagasi, paistab nüüd vast paljudele, et tundemärkide järgi peab kõik paika. Sellise tausta korral ei ole asja ei Valgesse ega „kollasesse" majja, on demokraatide kandidaadi vastased uhked oma ettenägelikkuse üle. Nemad ju osutasid kohe tema valupunktile. Konkurentide punutud intriige võib näha selleski lekkes. Kasvõi seeläbi, et tegemist ei ole tervisekaardi originaaliga, vaid mingisuguse kellegi poolt kinnitamata fragmendiga. Liiatigi pakub see kuidagi kahtlaselt sobivat kinnitust kuulujuttudele. Kuid see on üldteada fakt, et 2012. aastal kaotas Hillary tugeva mürgistuse tõttu teadvuse ja lõi kukkudes pea ära.

See ei pruukinud küll tingimata komplikatsioone tekitada. Kuid sümptomitega ei anna petta. Mäluhäired. Kevadel ütles ta, et Liibüas ei ole USA kaotanud ühtegi inimelu. Ehkki ainuüksi mässuliste rünnak konsulaadile tappis neli inimest. Kriitikameele nõrgenemine ja võimetus teha realistlikke plaane. No siin võid kasvõi iga päev täheldada halvenemist. Viimatisest ajast — lubadus avada kolm korda rohkem uusi töökohti kui on lubanud Trump. Konstruktiivse tegevuse häired. See ilmnes, muide, juba Riigidepartemangus. Kuid kalduvuste põhjal otsustades jäi see kõik tema osaks edasi. Isiksuslikud muutused. Kuidagiviisi tunnistas ta, et ei higista, sest tema on — garaažis kokku monteeritud robot. Selle nalja peale keegi isegi ei muianud.

Samas on tema juures korduvalt täheldatud ülimalt kummalisi ilminguid. Ta haukus, enda meelest väga kavalasti vabariiklasi jäljendades. Justnagu asjakohaselt, kuid märksa kauem kui see oli kohane. Mõnikord on ta väänelnud krampides. Sedagi selleks, et hämmastada oma oskusega reageerida kaasaja väljakutsetele. Kuid kõrvalt vaadates paistis see äärmiselt valulise reageeringuna. Eriti ilma helita rubriigis „No comments". Kokkuvõttes, „,küll ta nuttis, küll ta naeris, küll ta turtsus nagu siil" (Võssotski laulu sõnad — toim.). Lisaks kõigele muule veel kohutav köha kohtumistel valijatega. Köhahood kipuvad vaat et üritusi nurjama. Ühe oma esinemise ajal aga haaras Clintonit justnagu paanikahoog, kaua aega ei suutnud ta alustada, senikaua kui ihukaitsjad talle toeks ei tulnud. Nädala eest laskis meedia ringlusse ülesvõtte, kus ta raskustega ja mitme mehe abiga astub trepist üles (hiljem sai teatavaks, et foto on tehtud kaks aastat tagasi, kui ihukaitsjad toetasid trepil libastunud Clintonit — toim.).

Selle kõik võib nähtavasti kirjutada väsimuse ja stressi arvele. Kuid peamist sümptomit ometi ära ei peida. Ta peab ennast juba USA presidendiks. Ja see on — ravimatu.

Kuidas ka poleks, sellise kandidaadi osalemine presidendirallis on USA jaoks tõepoolest uudne lugu. Ainult et ei ole välistatud, et haiguslugu. Clinton ise sel teemal veel vaikib. Tõenäoliselt ei ole tema staabis veel otsustatud, kuidas sellisele delikaatsele teemale Putin „külge õmmelda". Võib-olla süüdistada teda selles, et ta on niisuguse seisundi põhjustanud. Ehkki valimiseelses kontekstis oleks see küllalt paljulubav. Seostab ju Hillary Trumpi edu sellega, et too olevat hullumeelne. Nüüd võib kahtlustada, et selleski ei ole Trump temast kuigi kaugel.

 

Peamised teemad