06:59 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
2401

Clinton kasutas aastatel 2009-2013 välisministrina töötades ametialaste e-kirjade saatmiseks eraserverit. Teema on saatnud Clintonit kogu tema presidendivalimiste kampaania vältel.

TALLINN, 3. september — Sputnik. USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) avaldas reedel Hillary Clintoni välisministrina eraserverilt e-kirjade saatmise suhtes läbi viidud juurdluse dokumendid, millest arvestatav osa on toimetatud.

FBI avaldas 58 lehekülge märkmeid, millest 14 oli täielikult pimendatud. Dokumentidest selgub, et FBI ei leidnud tõendeid sissetungimisest Clintoni e-kirjade süsteemi, ent büroo järeldas, et seda ei saa välistada, sest mõnesid Clintoni kasutatud mobiiliseadmeid ei ole õnnestunud leida, teatas BNS.

Dokumentide seas on ka Clintoni ütlused FBI uurijatele.

"FBI ei tuvastanud jälgi vaenulike välistoimijate edukast ligipääsust nende isikute era meilikontodele, kellega Clinton oli regulaarselt ühenduses, ega Clintonile tema erakontole saadetud või tema poolt kätte saadud e-kirjade omandamisest," seisab märkmetes.

Clinton kasutas aastatel 2009-2013 välisministrina töötades ametialaste e-kirjade saatmiseks eraserverit. Teema on saatnud Clintonit kogu tema presidendivalimiste kampaania vältel.

FBI soovitas juulis justiitsministeeriumil mitte algatada Clintoni suhtes kriminaalasja salastatud teavet sisaldavate ebaturvaliste e-kirjade saatmise tõttu, ehkki noomis Clintonit "äärmise hooletuse" eest.

Demokraatide presidendikandidaadi kampaaniameeskond väljendas märkmete avaldamise üle rahulolu. "Ehkki tema otsus kasutada üht e-maili kontot oli selge viga ja ta on selle eest aru andnud, näitavad need materjalid selgelt, miks justiitsministeerium leidis, et selle juhtumiga edasiliikumiseks pole alust," teatas Clintoni kampaaniameeskond.

Vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi kampaaniameeskond teatas, et märkmed kinnitavad Clintoni halba "otsustusvõimet ja ebaausust".

Piinlike paljastuste seas on lõik, kus Clinton ütleb uurijatele, et ta ei teadnud, et salastatud teave kannab märget "C".

"Clinton teatas, et ei teadnud, mida tähendas lõigu alguses asuv "C", ning spekuleeris, et see võis viidata lõikude tähistamisele tähestikulises järjekorras," seisis raportis.

"Vastates oma teadmiste kohta salastatuse astmetest ülisalajane, salajane ja konfidentsiaalne, vastas Clinton, et ei pööranud "tasemetele" tähelepanu ja võttis kogu salastatud infot tõsiselt," selgub dokumentidest.

Umbes 30 000 e-kirjast, mille Clinton FBI-le andis, sisaldasid FBI direktori James Comey sõnul salastatud teavet umbes 110. Clinton oli varem öelnud, et saatmise ajal ei sisaldanud salastatud materjali ükski e-kiri.

Veel 2000 e-kirja liigitati hiljem salastatuks.

USA välisministeeriumile on antud korraldus vaadata avalikustamiseks läbi veel umbes 15 000 e-kirja ja dokumenti, mis FBi juurdluse käigus ilmsiks tulid ja mida Clintoni advokaadid pole veel avaldanud.

 

Samal teemal

Bill Clinton: Hillary isikliku meiliserveri allesjätmine oli viga
Viimane nael programmis. Clinton ei suutnud alustada „puhtalt lehelt“
Kuidas Hillary Clinton tahtis FJB-st väljuda teise inimesena aga ei suutnud
Tagid:
e-kiri, FBI, Donald Trump, Hillary Clinton, USA

Peamised teemad