17:22 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Poliitika
lühendatud link
18 0 0

Põhja-Korea võimud teatasid reedel edukast tuumakatsetusest ja ütlesid, et sellega on leidnud kinnitust riigi võime paigaldada raketile tuumalõhkepea. Lõuna-Korea hinnangul oli tegemist Põhja-Korea viiest tuumakatsetusest võimsaimaga.

TALLINN, 9. september — Sputnik. USA välisminister John Kerry ja Vene välisminister Sergei Lavrov väljendasid reedel Põhja-Korea tuumakatsetuse pärast muret ja lubasid suunata teema ÜRO Julgeolekunõukogusse.

Kerry ütles Genfis enne USA-Vene kõneluste algust ajakirjanikele, et on rääkinud ka Jaapani ja Lõuna-Korea kolleegidega, kellega tal oli vahejuhtumi teemal "tõsine jutuajamine".

"Me oleme tõsiselt mures. ÜRO resolutsioonid tuleb rangelt jõustada ja me peame edastama jõuliselt seda sõnumit," lausus Lavrov.

Vene välisminister sõnas, et vestleb Põhja-Korea tuumakatsetusest hiljem reedel ka Jaapani ametivenna Fumio Kishidaga. "Mõistagi on Jaapan ja Lõuna-Korea oma läheduse tõttu tõsiselt mures. Samas arvan ma, et on õige öelda, et mures on ka Hiina, Venemaa, USA ja kõik teised," ütles Lavrov.

"Me kavatseme jälgida, et teha täpselt kindlaks, mis aset leidis. Kindlasti arutame me seda ÜRO kontekstis," lausus ta.

Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister John Kerry alustasid reede hommikul Genfis kõnelusi Süüria relvarahu üle.

Välisministrite kõneluste keskmes on Süüria, püütakse jõuda kokkuleppele koordineeritud võitluses pühasõdalastega ning arutatakse ka humanitaarabi suurendamist, eriti Aleppo piirkonnas ja liikumist poliitilise lahenduse poole kodusõja lõpetamiseks.

Genfi kohtumisel võib kõne alla tulla ka Ukraina olukord ning USA-Venemaa suhted.

Lavrov kohtus neljapäeval ÜRO Süüria erisaadiku Staffan de Misturaga.

 

Samal teemal

Põhja-Korea ülistas "edukat" tuumakatsetust
Tagid:
relvarahu, tuumakatsetus, ÜRO, John Kerry, Sergei Lavrov, Lõuna-Korea, Põhja-Korea, Jaapan, Süüria, Ukraina, Genf, Venemaa, USA

Peamised teemad