03:57 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Poliitika
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (93)
45 0 0

Reedel presidendiks kandideerimisest teatanud Marina Kaljurand kinnitas, et Eesti vajab riigipead, kes oskab inimesi kuulata.

TALLINN, 9. september — Sputnik. Reedel presidendiks kandideerimisest teatanud Marina Kaljurand kinnitas, et Eesti vajab riigipead, kes oskab inimesi kuulata.

Kaljuranna sõnul peab president olema selline, kes ühendab inimesi, annab kindlustunnet ja tasakaalustab ühiskonda. "President peab suutma inimesi märgata, kuulata ja selgitada, aga ka otsustada," märkis Kaljurand reedel pressibriifil.

Kaljuranna sõnul peab president oskama kuulata ka neid, kelle häält kõige rohkem kuulda pole, kes on jäänud elu hammasrataste vahele, või kelle hääl loomu poolest on vaikne.

Kaljuranna sõnul on inimesed aru saanud, mida ta riigipeana teha soovib, ja need mõtted on vastu võetud ja neid oodatakse. "Presidendiks kandideerida on kõigi põhiseaduslik õigus ja ma kavatsen seda õigust kasutada," rõhutas Kaljurand.

Ta tõdes, et tema taga ei ole ühtegi erakonda, kuid ta toetub sellele laialdasele toetusele, mida ta viimasel ajal on kogenud.

"Elame keerulisel ajal, inimesed vajavad kindlustunnet, aga ka presidenti, kes ei karda vastutada ja kes seisab Eesti eest," märis Kaljurand. "Ma olen seisnud ja seisan kaljuna Eesti eest," märkis Kaljurand.

"Ma olen [kogukondade] ühendaja juba täna," ütles Kaljurand reedel, vastates küsimusele, kuidas ta presidendiks valituks osutumise korral hakkab tegelema eesti- ja venekeelsete kogukondade ühendamisega.

Kaljurand ütles, et ta on käinud vähemalt korra aastas Ida-Virumaal ning kohtunud sealsete elanikega. "Mis on minu pluss? Mina saan nende inimestega suhelda nende emakeeles, nagu teiega eesti keeles ja inglise keelega inimestega inglise keeles," ütles Kaljurand. "Olen juba praegu kuulnud, et paljude jaoks olengi ma enda inimene. Nad on minult küsinud, et kas tõesti eesti keele ära õppides ongi võimalik saada välisministriks ja ma olen vastanud, et jah, see ongi nii."

Kaljurand ütles reedel ajakirjanikele, et reede on tema viimane tööpäev välisministrina. Kaljuranna sõnul oli lahkumisavaldusel, mille ta reedel peaminister Taavi Rõivasele esitas, ka ametist lahkumispäev.

Vastates küsimusele, mida ta kavatseb teha siis, kui ta ei osutu valituks, ütles Kaljurand, et seda ta ei tea. "Mul ei ole järgmist töökohta valitud," ütles Kaljurand.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (93)

Samal teemal

Kaljurand kandideerib presidendiks
Tagid:
valimised, president, Marina Kaljurand, Eesti

Peamised teemad