00:19 27. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Poliitika
lühendatud link
26 0 0

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni hinnangul oleks Reformierakonna esimehest peaminister Taavi Rõivaselt olnud palju eeldada, et ta välis- ja haridusministrit valides oleks riigi huvid partei huvidest kõrgemale seadnud.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Kommenteerides senise haridusministri Jürgen Ligi määramist välisministriks ütles Simson BNS-ile, et "kindlasti on Eestis poliitikute seas välispoliitika asjatundjaid temast sobivamaid, aga kahjuks kuuluvad nad valesse erakonda". "Oleks liiga palju eeldada, et Rõivas oleks riigi huvid erakonna huvidest kõrgemaks seadnud," lisas ta.

Suurima opositsioonierakonna parlamendifraktsiooni juhi hinnangul oli Ligi välisministriks määramine Rõivase pragmaatiline valik. "Ta pigem pidas vist oluliseks oma erakonna sisse rahustavat sõnumit saata, mitte niivõrd inimese ettevalmistust. Ja Ligi on universaalne minister, saada kuhu iganes," sõnas Simson.

Avalikel esinemistel korduvalt Ligi teravaid ütlemisi kuulma pidanud Simson nentis, et tegemist pole omavaheliste vastuoludega.

"Mulle tundub, et Ligil on käitumisraskused naisterahvastega. Eriti peab ta end nüüd ohjama [Sakasmaa liidukantsleri] Angela Merkeli, [Suurbritannia peaministri] Theresa May või [võimaliku tulevase USA presidendi] Hillary Clintoniga kohtudes. Aga kui ta on ohust teadlik, siis ehk ta ületab ennast," sõnas Simson.

Rõivase eelmise valitsuse rahandusministri ja praeguse riigikogu liikme Maris Lauri määramist haridusministriks kommenteerides lausus Simson, et Lauri on samasuguses positsioonis nagu omal ajal oli Urve Tiidus, kui Rein Lang pidi kultuuriministeeriumist skandaaliga lahkuma. Simson viitas nii kultuurilehe Sirp peatoimetaja otsimise ja leidmisega seotud sekeldustele.

"Et oli vaja kiiruga saata mingit rahustavat elementi kultuuriministruiks. Suuri ootusi pole, aga isikuomadused lubavad loota, et suuri vigu ta [Lauri] ka ei tee," sõnas suurima opositsioonipartei parlamendifraktsiooni juht.

Rõivas esitab esmaspäeva pärastlõunal presidendile ametisse kinnitamiseks välisminister Jürgen Ligi ja haridusminister Maris Lauri.

 

Samal teemal

Reformierakonna juhatus kinnitas Ligi välisministri kandidaadiks
Tagid:
Välisministeerium, Maris Lauri, Jürgen Ligi, Kadri Simson

Peamised teemad