09:53 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Poliitika
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
4310

Neiukese mälu on praegusel USA Demokraatliku Partei presidendikandidaadil. Kuid mõtted – need ei ole pahatahtlikud. Sellise järelduse võib teha FBI avaldatud materjalidest Hillary Clintoni „kirjavahetuse“ kohta.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Mis juhiseid ta veel võib unustada, on hirmus ette kujutadagi. No millest, näiteks, mõtleb ta siis, kui saab juhised „tuumakohvrikese" kasutamiseks, küsis Sputniku raadios Darja Ivanova ja pakkus välja oma versiooni: seda ei ütle ta eelnevalt ise ka.

Neiukese mälu on praegusel USA Demokraatliku Partei presidendikandidaadil. Kuid mõtted — need ei ole pahahtlikud. Sellise järelduse võib teha FBI avaldatud materjalidest Hillary Clintoni „kirjavahetuse" kohta. Asja uurimine kestis ju ligi aasta. Ja näe, endise riigisekretäri ülekuulamise protokollis seisab: ei mäletanud juhiseid, ametkondliku postiside kasutamise reegleid samuti mitte — ja üldse, on olemas erikoolitusega inimesed, kes peavad sellega tegelema.

Tõepoolest, kas ei või üks daam mõelda märksa maisematele asjadele (võib-olla tuleb midagi koju kaasa osta või on pesupulber otsa saanud) või vastupidi, millelegi uhkelt sensuaalsele ja ahvatlevale? Aga muidugi, jah! Eriti kui sulle kallatakse monotoonselt kõrvu neid kuivi kõnesid õigest arvutikasutusest, mingisugustest serveritest, mis justkui peaksid olema kaitstud, aga võib-olla ka mitte (vaevalt et Hillary seda täpselt mäletab). Aga arvestades tolle hetke ametiposti, pidi tal sääraseid „näpunäiteid" kogunema sedavõrd palju, et kõiki küll ei mäleta. Aga kuivõrd keegi teda ei takistanud, kui ta kasutas isiklikku kirjakasti ametialaseks kirjavahetuseks, siis ei ole Hillary Clinton ka milleski süüdi. Uurimine jõudis ühesele järeldusele, et kurja tagamõtet endise riigisekretäri tegevuses ei olnud. Hooletus aga — see oli pädevuse puudumine.

Ja just see inimene tüürib täie auruga USA presidendi toolile. Milliseid juhiseid ta veel võib unustada, on hirmus ette kujutadagi. Et millele ta mõtleb parajasti siis, kui saab juhiseid tuumakohvri kasutamise ja „punasele nupule" vajutamise kohta? Kunagi, kui meenutada, ta ju vajutas vene-ameerika suhete „lähtestusnupule", taaskäivituse enese aga unustas kuidagi ära. Ainult ülekoormus tekkis.

 

 

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)
Tagid:
"punane nupp", uurimine, valimised, FBI, Hillary Clinton, USA

Peamised teemad