08:33 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Hillary Clinton.

Oi, kas tõesti – ega ometi mina? Hillary Clinton veenis FBI-d, et ta ei mäleta midagi

© REUTERS / MIKE SEGAR
Poliitika
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (102)
3310

Neiukese mälu on praegusel USA Demokraatliku Partei presidendikandidaadil. Kuid mõtted – need ei ole pahatahtlikud. Sellise järelduse võib teha FBI avaldatud materjalidest Hillary Clintoni „kirjavahetuse“ kohta.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Mis juhiseid ta veel võib unustada, on hirmus ette kujutadagi. No millest, näiteks, mõtleb ta siis, kui saab juhised „tuumakohvrikese" kasutamiseks, küsis Sputniku raadios Darja Ivanova ja pakkus välja oma versiooni: seda ei ütle ta eelnevalt ise ka.

Neiukese mälu on praegusel USA Demokraatliku Partei presidendikandidaadil. Kuid mõtted — need ei ole pahahtlikud. Sellise järelduse võib teha FBI avaldatud materjalidest Hillary Clintoni „kirjavahetuse" kohta. Asja uurimine kestis ju ligi aasta. Ja näe, endise riigisekretäri ülekuulamise protokollis seisab: ei mäletanud juhiseid, ametkondliku postiside kasutamise reegleid samuti mitte — ja üldse, on olemas erikoolitusega inimesed, kes peavad sellega tegelema.

Tõepoolest, kas ei või üks daam mõelda märksa maisematele asjadele (võib-olla tuleb midagi koju kaasa osta või on pesupulber otsa saanud) või vastupidi, millelegi uhkelt sensuaalsele ja ahvatlevale? Aga muidugi, jah! Eriti kui sulle kallatakse monotoonselt kõrvu neid kuivi kõnesid õigest arvutikasutusest, mingisugustest serveritest, mis justkui peaksid olema kaitstud, aga võib-olla ka mitte (vaevalt et Hillary seda täpselt mäletab). Aga arvestades tolle hetke ametiposti, pidi tal sääraseid „näpunäiteid" kogunema sedavõrd palju, et kõiki küll ei mäleta. Aga kuivõrd keegi teda ei takistanud, kui ta kasutas isiklikku kirjakasti ametialaseks kirjavahetuseks, siis ei ole Hillary Clinton ka milleski süüdi. Uurimine jõudis ühesele järeldusele, et kurja tagamõtet endise riigisekretäri tegevuses ei olnud. Hooletus aga — see oli pädevuse puudumine.

Ja just see inimene tüürib täie auruga USA presidendi toolile. Milliseid juhiseid ta veel võib unustada, on hirmus ette kujutadagi. Et millele ta mõtleb parajasti siis, kui saab juhiseid tuumakohvri kasutamise ja „punasele nupule" vajutamise kohta? Kunagi, kui meenutada, ta ju vajutas vene-ameerika suhete „lähtestusnupule", taaskäivituse enese aga unustas kuidagi ära. Ainult ülekoormus tekkis.

 

 

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (102)
Tagid:
"punane nupp", uurimine, valimised, FBI, Hillary Clinton, USA

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  50
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  77