21:41 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Presidendi valimine.

Kõik presidendivalimiste valimiskogu valijamehed on selgunud

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
23101

Reede õhtuks selgusid kõik kohalike volikogude esindajad, kes lisaks 101 riigikogu liikmele hakkavad valima 24. septembril kogunevas valimiskogus Eestile presidenti.

TALLINN, 17. september — Sputnik. Valimiskogu esimeses voorus kandideerivad Reformierakonna kandidaat Siim Kallas ja Keskerakonna kandidaat Mailis Reps, lisaks seatakse praegustel andmetel üles parteitu Marina Kaljuranna, Isamaa ja Res Publica Liidu kandidaadi Allar Jõksi ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme kandidatuur.

Teise hääletusvooru pääseb neist kaks enim hääli saanud kandidaati, teatas BNS.

President saab valitud, kui ühe kandidaadi poolt annab hääle rohkem kui pool hääletamas käinud valijameestest. Kui ükski kandidaat nii palju hääli ei saa, jätkub presidendi valimine 3. oktoobril riigikogus.

Valijameeste kogu koosneb 101 riigikogu liikmest ja 234 kohalike omavalitsuste esindajast. 202 kohalikul omavalitsusel on üks valijamees, Rae ja Viimsi vallal ning Võru, Kuressaare, Rakvere, Viljandi, Kohtla-Järve, Narva ja Pärnu linnal on kaks valijameest. Tartul on neli ning Tallinnal kümme valijameest.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
Tagid:
valimised, president, Mart Helme, Marina Kaljurand, Mailis Reps, Allar Jõks, Siim Kallas, Eesti

Peamised teemad