10:04 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Vladimir Putin.

Putin vastuseks Ukraina protestile: Venemaa ei annekteerinud Krimmi

© Ruptly.
Poliitika
lühendatud link
6231

Ukraina suursaadik Kõrgõzstanis Mõkola Dorošenko oli esitanud protesti Venemaale 2017. aastaks SRÜ eesistumise üleandmise kohta.

TALLINN, 17. september — Sputnik. Vene president Vladimir Putin lükkas reedel Kõrgõzstanis SRÜ tippkohtumisel tagasi Ukraina protesti ühenduse eesistujaks saamise vastu järgmisel aastal, öeldes, et Moskva ei annekteerinud Krimmi, teatas BNS.

"Esimene asi, mida ma tahaksin öelda, on, et Venemaa ei annekteerinud midagi. Kõik, mis Krimmiga juhtus, oli riigipöördeni viinud mõnede Ukraina poliitiliste jõudude ebaseaduslike tegude tulemus," ütles Putin Biškekis.

Ukraina suursaadik Kõrgõzstanis Mõkola Dorošenko oli esitanud protesti Venemaale 2017. aastaks SRÜ eesistumise üleandmise kohta. "Arvestades, et Venemaa rikkus rahvusvahelist õigust, et annekteerida osa Ukraina territooriumist ja osaleb Ida-Ukrainas relvastatud konfliktis, ei aktsepteeri Ukraina eesistumise üleandmist," ütles Dorošenko tippkohtumise laiendatud formaadis.

Vene president rõhutas, et Krimm ühines Venemaaga poolsaare elanike tahteavalduse tulemusena. "See oli täielikus kooskõlas rahvusvahelise õiguse ja ÜRO hartaga ning ÜRO kohtute vastavate otsustega samasuguste juhtumite puhul Rahvusvahelise Kohtu praktikas," sõnas Putin.

 

Tagid:
SRÜ, ÜRO, Vladimir Putin, Kõrgõzstan, Krimm, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46