23:49 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
6831

Ukraina suursaadik Kõrgõzstanis Mõkola Dorošenko oli esitanud protesti Venemaale 2017. aastaks SRÜ eesistumise üleandmise kohta.

TALLINN, 17. september — Sputnik. Vene president Vladimir Putin lükkas reedel Kõrgõzstanis SRÜ tippkohtumisel tagasi Ukraina protesti ühenduse eesistujaks saamise vastu järgmisel aastal, öeldes, et Moskva ei annekteerinud Krimmi, teatas BNS.

"Esimene asi, mida ma tahaksin öelda, on, et Venemaa ei annekteerinud midagi. Kõik, mis Krimmiga juhtus, oli riigipöördeni viinud mõnede Ukraina poliitiliste jõudude ebaseaduslike tegude tulemus," ütles Putin Biškekis.

Ukraina suursaadik Kõrgõzstanis Mõkola Dorošenko oli esitanud protesti Venemaale 2017. aastaks SRÜ eesistumise üleandmise kohta. "Arvestades, et Venemaa rikkus rahvusvahelist õigust, et annekteerida osa Ukraina territooriumist ja osaleb Ida-Ukrainas relvastatud konfliktis, ei aktsepteeri Ukraina eesistumise üleandmist," ütles Dorošenko tippkohtumise laiendatud formaadis.

Vene president rõhutas, et Krimm ühines Venemaaga poolsaare elanike tahteavalduse tulemusena. "See oli täielikus kooskõlas rahvusvahelise õiguse ja ÜRO hartaga ning ÜRO kohtute vastavate otsustega samasuguste juhtumite puhul Rahvusvahelise Kohtu praktikas," sõnas Putin.

 

Tagid:
SRÜ, ÜRO, Vladimir Putin, Kõrgõzstan, Krimm, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad