00:13 18. Jaanuar 2018
Tallinn-7°C
Kuula otse
Vladimir Putin.

Putin: parlamendivalimised näitasid valimissüsteemi edasiminekut

© Sputnik / Алексей Филиппов
Poliitika
lühendatud link
16 0 0

Valimisaktiivsus oli 48 protsenti. Keskvalimiskomisjoni teatel esines valimistel rikkumisi, ent see ei mõjutanud valimistulemust.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Parlamendivalimiste tulemused näitavad edasiminekut Vene valimissüsteemis, sõnas Vene president Vladimir Putin reedel.

"Tulemused on legitiimseks kuulutanud enamus kandidaatidest ning vaatlejatest ja mis kõige tähtsam — Vene ühiskond. See on tõepoolest kõige tähtsam indikaator selle kohta, et meie valimissüsteem on astunud samme ning õiges suunas," ütles Putin kohtumisel keskvalimiskomisjoni eesistuja Ella Pamfilovale ja komisjoni liikmetega, teatas BNS.

Putin kinnitas komisjoni liikmetele, et teeb omalt poolt kõik endast oleneva, et vaatlejate ja valmiskomisjoni murede ja kaebuste arvesse võtmiseks.

Valimiste ajal seadust rikkunud ametnikud tuleb vastutusele võtta, ütles president. "See kehtib iga taseme ametnike kohta. Kõik tuleb siin asetada võrdsetesse tingimustesse," lausus Putin.

Vladimir Putin esitas reedel riigiduuma uueks spiikriks oma personaliülema senise asetäitja Vjatšeslav Volodini. "Loodetavasti aitavad Volodini kogemused tal kohaneda parlamenditööga hästi, kui saadikud tema kandidatuuri heaks kiidavad," ütles Putin.

Volodin vahetab duumaspiikri kohal välja senise duumajuhi Sergei Narõskini, kes alustab 5. oktoobril tööd välisluureteenistuse (SVR) juhina.

Volodinit peetakse Kremli viimase viie aasta sisepoliitika peaarhitektiks.

Võimupartei Ühtne Venemaa võitis 450-kohalises riigiduumas 343 kohaga põhiseadusliku enamuse, järgnesid Kommunistlik Partei 42, Liberaaldemokraatlik Partei 39 ja Õiglane Venemaa 23 duumakohaga.

Parlamenti pääsesid veel Rodina ja Kodanikeplatvorm kumbki ühe kohaga ning üks sõltumatu kandidaat.

 

Tagid:
valimised, Riigiduuma, Vjatšeslav Volodin, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad