18:01 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Poliitika
lühendatud link
23 0 0

Reformierakondlasest välisminister Jürgen Ligi avaldas kahetsust, et poliitikud ei toetanud Jüri Luige kandidatuuri presidendi ametikohale, kuid arvas samas, et riigipeaks pürgivast Kersti Kaljulaiust "saaks asja".

TALLINN, 28. september — Sputnik. "Häbi päkapikkudele, kes välistasid võimaluse, et saaksime endale põhjamaise kuninga, Jüri Luige, kes esindaks Eesti riiki põhiseadust austades, strateegilise südametunnistusega ja ilusas keeles. Kirge riigikorralduses on tal küll nappinud, ent see on isegi hea tasakaaluks kandidaatidele, kes lubasid imetegusid kuni põhiseaduse rikkumiseni välja. Kuni saan, ei lähe Jüri talent Eestile siiski raisku," kirjutas Ligi teisipäeva õhtul sotsiaalmeedias.

Samas kiitis Ligi Kersti Kaljulaidi. "Kersti on ratsionaalsuse etalon ja sellena riigipeaks suisa sobimatu, ent seda haruldaselt väärtuslikum. Tema kirg on olnud riigikorralduses, mida president siiski ei määra. Kui me pole üksteist mõistnud poolelt sõnalt, on tegu olnud sidehäirega. Eesti poliitikat oleme lahanud erakonna piire tundmata, ta võime süüvida ka julgeolekupoliitikasse on kahtlustest väljaspool," kirjutas Ligi.

"Ta muidugi on liberaal, ehkki peab seda konservatiivsuseks. Soovida julgeks talle aga ainult konservatiivset julgust, milleta liberaalsed väärtused on antiliberaalses maailmas kaitsetud. Unustage nüüd korraks väiklus, riigikogulased, Kerstist saaks asja!" lisas Ligi.

 

Tagid:
valimised, president, jüri Luik, Kersti Kaljulaid, Jürgen Ligi, Eesti

Peamised teemad