03:52 20. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Mailis Reps

Reps: Keskerakonnal on kohalikel valimistel väga head eeldused

© Flickr / Council of Europe
Poliitika
lühendatud link
8 0 0

Keskerakonna volikogu laupäevasel istungil esinenud Mailis Repsi sõnul on parteil väga head eeldused kohalikel valimistel, sest lisaks tavapärastele piirkondadele, kus tsentriste niikuinii toetatakse, on positiivset meelestust tunda ka Lõuna-Eestis ja Saaremaal.

TALLINN, 15. oktoober — Sputnik. Repsi sõnul näeb rahvas just Keskerakonda selle jõuna, kes suudab murda "Eestis valitseva poliitilise stagnatsiooni."

"Tegime kampaania [presidendikampaania — BNS] raames ringi peale praktiliselt kogu Eestile ning tagasiside põhjal julgen öelda, et meie positsioonid on jätkuvalt tugevad traditsioonilistes kantsides, kuid väga positiivsed sõnumid tulid ka Valgamaalt, Jõgevamaalt, Võrumaalt ja Saaremaalt. See annab meile väga hea eelduse kohalikeks valimisteks."

"Meie eesmärk enne valimisi oli tõsta haldusreform fookusesse ning sundida erakondasid rohkem kohalike omavalitsuste juhtidega suhtlema. See ka õnnestus," rääkis Reps. "On sümboolne, et ETV suur presidendidebatt vaid päev enne valimisi nii laialdaselt sisepoliitikale keskendus. Me täitsime oma eesmärgi, sest omavalitsuste mured tõusid pilti. Lubasin seda omavalitsusjuhtidele, kellega kokku saime ning olen rõõmus, et see meil ka õnnestus."

Presidendikampaania käigust ülevaate andnud Mailis Reps ütles, et just Keskerakonna kampaania aitas presidendivalimiste debati välispoliitikast sisepoliitikasse suunata. Samuti rõhutas Reps, et presidendivalimised murdsid mitu senist müüti — esiteks näitas kampaania Repsi sõnul, et Keskerakond on üks tõsiseltvõetavamaid poliitilisi jõude Eestis. Reps lisas, et seekordne kampaania andis taas kinnitust, et presidendivalimiste kord vajab muutmist.

"Keskerakond on aastaid rääkinud otsevalimiste vajalikkusest ning seekordse kampaania järel tunnistavad seda ka mitmed teised erakonnad. Rahvas peab valima endale ise riigipea, sest vaid nii saame erakondade mängudest sõltumatu presidendi. Riigikogu Keskerakonna fraktsioon on vastavasisulise eelnõu juba algatanud ning loodan, et sel korral läheb meie ettepanek läbi," ütles Reps.

Tagid:
valimised, Keskerakond, Mailis Reps

Peamised teemad