02:21 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4750

RT-l tuleb operatsioonide tegemiseks leida muid võimalusi ja mitte kasutada selleks Royal Bank of Scotland gruppi kuuluvat panka.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Ühendkuningriigis blokeeriti kõik Venemaa telekanali RT (Russia Today) kontod ja see otsus ei kuulu edasikaebamisele. Nagu märkis raadio Sputnik eetris politoloog Aleksandr Šatilov, lõpevad Lääne demokraatia printsiibid seal, kus algab vastasseis Venemaaga.

Kõik telekanali RT kontod Ühendkuningriigis on suletud, teatas RT ja rahvusvahelise infoagentuuri "Russia Today" ("Rossija Segodnja") peatoimetaja Margarita Simonjan.

"Meie pangakontod Ühendkuningriigis suleti. Kõik kontod. Otsus ei kuulu edasikaebamisele. Elagu sõnavabadus!" kirjutas Simonjan oma Twitteri mikroblogis.

Hiljem ta selgitas, et arvete sulgemine ei too esialgu kaasa RT tegevuse peatamist Ühendkuningriigis.

"Kuid me saame aru, et see pole viimane samm, mida Ühendkuningriik meie levi piiramiseks ette võtab," märkis Simonjan.

NatWest pangalt saadud kirjast nähtub, et teenuse osutamise lõpetamise otsus tehti pärast telekanali pangaoperatsioonide "põhjalikku analüüsi". RT-l tuleb operatsioonide tegemiseks leida muid võimalusi ja mitte kasutada selleks Royal Bank of Scotland gruppi kuuluvat panka. "Meie otsus on lõplik ja me ei kavatse laskuda selle küsimuse üle vaidlustesse," seisab teatises.

Venemaa välisministeeriumis peetakse RT kontode blokeerimist järjekordseks meediavabaduse rikkumiseks Ühendkuningriigis. Välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova arvates jättis London oma sõnavabaduse kohustuste Euroopa Liitu maha.

Venemaa valitsuse juures asuva finantsülikooli sotsioloogia ja politoloogia teaduskonna dekaan Aleksdandr Šatilov leiab, et Lääne vabadus lõpeb seal, kus algab vastasseis Venemaaga.

"Ma meenutaksin siinkohal (Venemaal) levinud ütlust "inglanna õiendab häda " (v.k. — "англичанка гадит"), Venemaa rahvapärane hinnang Briti kuninganna Victoria aegsele Suurbritannia poliitikale). Paljukiidetud lääne demokraatia hakkas tõrkuma, kui tundis ohtu oma huvidele, rikkudes seejuures ka üldinimlikke mängureegleid. Ja siin on selgelt näha, kuivõrd "sõltumatu" on Briti finantssektor, mis tegutseb poliitilise juhtkonna näpunäidete järgi ja ahistab poliitilistel motiividel Venemaa televisiooni. Teisest küljest on küsimuse all demokraatia põhiprintsiip — sõnavabadus. Ilmselt lõpeb vabadus seal, kus algab Briti vastasseis Venemaa Föderatsiooniga," ütles Aleksandr Šatilov raadio Sputnik eetris.

Tema arvates ei ole juhuslik, et Läänes populaarsele Venemaa telekanalile avaldatakse võimsat survet.

Russia Today
© Sputnik / Евгений Биятов

"Sest just praegu on Venemaa ja Lääne vastasseis väga terav, see käib nii Süüriat, kui ka Ukrainat puudutavate küsimuste kohta. Lääs veendus, et Venemaa vastased sanktsioonid ei anna tulemust, Venemaa jätkab suveräänsel poliitilisel kursil ja teda isoleerida ei õnnestunud. Seepärast on alanud "väikeste sigaduste taktika", poliitikavälised survevahendid Venemaa, tema struktuuride, sealhulgas telekanali RT vastu," ütles politoloog.

Lisaks märkis ta, et Ühendkuningriik liigub traditsiooniliselt USA poliitika kiiluvees ja mõnikord on ta isegi tooniandjaks.

"Arvestades USA panustamist konfrontatsioonile Venemaaga ei ole Ühendkuningriigi sellised sammud üllatavad. Pole välistatud, et kui finantssurvet ei õnnestu täiel määral avaldada, võivad alata mingid muud aktsioonid. Algab reegliteta võitlus, kus kõik Lääne demokraatia printsiibid taganevad," võttis Aleksandr Šatilov oma jutu kokku.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
arve, RT, pank, Maria Zahharova, Margarita Simonjan, Ühendkuningriik

Peamised teemad