16:13 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
10 0 0

Euroopa Komisjon teatas teisipäeval, et soovitab pikendada alates novembrist veel kolmeks kuuks piirikontrolli Schengeni passivaba liikumise tsooni kuuluvate Austria, Saksamaa, Taani, Rootsi, ja Norra piiridel.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Viis Euroopa riiki kehtestasid piirikontrolli eelmisel aastal seoses pretsedenditu sisserändajate tulvaga ning on seda seejärel mitu korda pikendanud. Senise kava kohaselt oli plaanis erakorralised meetmed aasta lõpuks tühistada.

Piirikontrolli taastamine Schengeni ruumis on seadnud küsimärgi alla tsooni jätkusuutlikkuse, edastas BNS.

"Pingutame selle nimel, et taastada Schengeni ruumi normaalne toimimine nii kiiresti kui võimalik ning oleme teinud olulisi edusamme," ütles Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans avalduses. "Kuid me ei ole veel eesmärke saavutanud."

Komisjon märkis, et Kreekas ja teistes liikmesriikides on veel "märkimisväärne hulk" ebaseaduslikke sisserändajaid ning piirikontrollid on vajalikud hoidmaks ära sekundaarseid liikumisi, mis võiksid uuesti vallandada kaose.

Komisjon lisas, et märtsis Türgiga sõlmitud kokkulepe on Süüriast ja teistest riikidest meritsi Kreekasse saabujate arvu järsult vähendanud.

"Viimase aasta suur asüülitaotluste arv on pannud riigivõimud ja ametid viies Schengeni ruumi riigis, millele soovitus on suunatud, tõsise surve alla," märkis Euroopa Komisjon.

Tagid:
piirikontroll, Schengen, Euroopa Komisjon

Peamised teemad