04:53 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Poliitika
lühendatud link
5 0 0

Reformierakonna juhatus arutas kolmapäeval erakonnas tekkinud erimeelsusi.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Reformierakonna juhatus arutas kolmapäevasel koosolekul erakonnas tekkinud erimeelsusi ning erakonna auesimehe Siim Kallase ettepanekuid erakonna juhtimise muutmiseks.

Pärast koosoleku lõppu ütlesid nii peaminister Taavi Rõivas kui ka Siim Kallas ajakirjanikel, et koosolekul räägiti suud puhtaks ja edasi minnakse ühise sõbraliku perekonnana, edasras BNS.

Rõivase sõnul ütles Kallas selgelt välja, et tal ei ole plaanis uut parteid teha.

"Meil oli väga asjalik arutelu ja kõik need küsimused, mis juhatuse liikmetel, fraktsiooni liikmetel kui ka kaugemalt kohale tulnud erakonna liikmetel olid, said vastatud," lausus Rõivas "Aktuaalsele kaamerale".

Kallas ütles, et erakonna elus aktiivselt kaasa löömiseks ei pea ilmtingimata mingitele ametikohtadele kandideerima. "Eks ma lülitun märksa aktiivsemalt kui seni sisulistesse aruteludesse. /…/ Ma olen siiamaani ju palju kirjutanud ja artikleid avaldanud. Nüüd ma tahaks neid arutelusid rohkem erakonna sees. Ja neid teemasid, kus ma midagi oskan öelda, on päris palju," rääkis Kallas, vahendas rahvusringhääling.

Kallas kritiseeris meedias partei tegevust presidendivalimiste ajal ja andis mõista, et võib hakata looma uut erakonda. Kallase väljaütlemised viisid tema ja partei peasekretäri Reimo Nebokati teravas toonis kirjade vahetamiseni meedia vahendusel.

Tagid:
Reformierakond, Taavi Rõivas, Siim Kallas

Peamised teemad