07:27 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Poliitika
lühendatud link
1810

NATO püüdleb ühes Venemaaga Läänemerel vahejuhtumite riski vähendamise poole, ütles alliansi peasekretär Jens Stoltenberg kolmapäeval.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Tema sõnul vastas NATO hiljuti Venemaa ettepanekule, et sõjalennukid lendaks Läänemere kohal ainult sisselülitatud transponderitega, ja jätkab läbirääkimisi.

"NATO vastas Moskva ettepanekule ja nüüd me jätkame Venemaaga läbirääkimisi, et kaaluda edaspidi mitmesuguseid ettepanekuid ja mõtteid ennustatavuse, läbipaistvuse suurendamiseks ning riski vähendamiseks," ütles Stoltenberg Brüsselis enne NATO kaitseministrite kohtumist BNS-ile.

Diplomaadid mainisid, et sisselülitatud transponderitega lennud on vaid osa suurest pildist, mille tähtsaks küsimuseks on pilootide endi ründav lennuviis.

Ta ütles, et arutas neid ettepanekuid Vene välisministri Sergei Lavroviga ja need läbirääkimised jätkuvad NATO-Venemaa nõukogu formaadis. Nõukogu istungi aega peasekretär ei maininud.

Stoltenbergi sõnutsi tuleb lennujulgeoleku küsimust arutada ka Soome ja Rootsiga.

Tema arvates tuleb leppida kokku mehhanismid, mis võimaldaks vältida vahejuhtumeid ja nende aset leidmisel pinge edasist tõusu.

Mure lennuohutuse pärast tekkis sel kevadel seoses Vene sõjalennukite ohtlike manöövritega USA laevade ja lennukite lähedal.

Tagid:
NATO, Sergei Lavrov, Jens Stoltenberg, Läänemeri

Peamised teemad