23:10 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Poliitika
lühendatud link
28 0 0

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna tegi pühapäeval toimuval volikogul erakonnakaaslastele ettepaneku tegutseda edaspidi Isamaana – ja seda mitte ainult nime poolest, vaid ka sisult.

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik. Tsahkna käis välja mõtte, et järgmisel erakonna suurkogul tuleks muuta nii partei sisu kui ka nime ja tegutseda edaspidi "Isamaana".

"See ei ole katse taastada Isamaaliitu ega Res Publicat, see on minu ettepanek koonduda erakonnaks Isamaa, minna edasi järgmisse, loogilisse etappi ja kujundada tuleviku Eesti nägu läbi suurte otsuste, milleks me loodud oleme," selgitas Tsahkna, edastas BNS. "See ei ole mitte tavaline märgimuutus, vaid meie sõnum sellest, et me oleme muutunud ja valmis otsustama. Tänane valitsus on muutumas seisaku mootoriks. Selline peenhäälestus peab lõppema — Isamaa, see tähendabki olla ise oma saatuse peremees ja teha ise oma saatuse üle julgeid otsuseid."

Tsahkna kandis Eesti rahva muuseumis toimunud erakonna avatud volikogul ette Isamaa manifesti, kus tõdes, et Eesti on seisakus ning tunnistas ka IRL-i osa selles.

"Olukorra tunnistamine on eeldus edasiminekuks," ütles Tsahkna. "Me ei tohi niisama pealt vaadata ja selles seisakus vaikides osaleda, kuna see teeb meid kaasvastutajaks. Meie oleme valmis muutusteks — nüüd on küsimus, kas peenhäälestamise kursilt on valmis lahkuma ka teised."

"Eesti ei vaja peenhäälestust, vaid taaskord tõsiseid otsuseid," selgitas Tsahkna, kelle sõnul ei ole seisaku tunnistamine viimaste aegade valitsustes vahelduva eduga osalenud IRL-i jaoks nõrkuse märk.

Rääkides presidendivalimistest, avaldas Tsahkna tänu Allar Jõksile, kes tegi suurepärase kampaania ja saavutas ka väga hea tulemuse.

"Ma arvan, et Eesti sai endale hea presidendi. Kersti [Kaljulaid] on muutuste president, kes lööb Kadrioru aknad valla ning tuulutab kindlasti ruume värskete muutuste tuultega. Soovin Kerstile jõudu oma visiooni elluviimisel. Meie oleme talle toeks, kuna see ühtib meie maailmavaate ja väärtustega," rääkis Tsahkna.

Tsahkna sõnul näitasid presidendivalimised, et erakonnad, kes on seni olnud vankumatult ühtsed, on selle ühtsuse minetanud.

"Üks, mis kindel. Savisaare tondiga enam Eesti poliitikas ei hirmuta. Selle agoonia lõpetab järgmisel nädalal Jüri Ratas. See on suur muutus. Savisaare hirmu asemel hakkavad valimistulemusi otsustama erakondade väärtused ja programmilised seisukohad," ütles Tsahkna.

Samuti märkis ta, et paraku oli ka Reformierakonna saatus presidendivalimistel üsna täbar. "Omavahel intrigeerides kutsuti esile peaaegu põhiseaduslik kriis," kommenteeris Tsahkna.

 

Tagid:
Isamaa, IRL, Margus Tsahkna

Peamised teemad