05:41 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
28 0 0

Opositsioonifraktsioonide esitatud umbusaldusavaldus peaminister Taavi Rõivasele tuleb riigikogus hääletusele kõige varem kolmapäeval.

TALLINN, 7. november — Sputnik. Vastavalt põhiseaduse paragrahv 97-le võib umbusalduse avaldamine tulla otsustamisele kõige varem ülejärgmisel päeval pärast selle algatamist, kuid valitsusel on õigus nõuda ka selle kiiremat otsustamist, edastas BNS.

41 opositsioonisaadikut andsid umbusaldusavalduse peaminister Taavi Rõivasele üle esmaspäeval.

Kadri Simson ütles avalduse tutvustamisel, et Taavi Rõivase juhitud valitsusel puudub mõistlik maksu- ja majanduspoliitika, mille tagajärjel pole võimalik Eesti majanduskasvu seisakust välja tuua. Seega on lisaks seisakule majanduses meil võimul seisakuvalitsus, nagu koalitsioonipartnerid seda ka ise avameelselt on nimetanud. Ta tõi välja veel terve rea umbusaldusavalduse esitamise põhjusi.

„Peaminister Taavi Rõivas on kaotanud täielikult opositsiooni usalduse ning ei suuda kontrollida ka enda juhitavat valitsust, mis on juhi puudumise tõttu koostöövõimetu. Allakirjutanute silmis vajab Eesti riik uut ja otsustusvõimelist valitsust," märgitakse avalduses.

Opositsioonilise Vabaerakonna fraktsioon kutsub Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) juhatusi toetama umbusaldusavaldust peaminister Taavi Rõivasele ning kinnitas valmisolekut osaleda uues võimuliidus.

Vabaerakonna fraktsioon riigikogus loodab, et IRL-i ja sotsiaaldemokraatide juhatused otsustavad esmaspäev õhtul toetada peaminister Taavi Rõivasele esitatud umbusaldusavaldust, teatas erakonna pressiesindaja BNS-ile.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul kinnitab Vabaerakond valmisolekut osaleda vajadusel uue koalitsiooni moodustamises.

"Kui seni oli tegemist ehtsa seisakuvalitsusega, siis pärast viimastel päevadel peetud omavahelisi lahinguid pole meie arvates enam lootustki, et valitsuse vähenegi koostöövõime taastuks. Eesti on jätkuvalt keerulises julgeolekupoliitilises olukorras, mitmed olulised reformid on pooleli või tegemata — vajame uut ja koostöövõimelist valitsust, mis saaks nendele väljakutsetele senisest paremini vastata," ütles

"Mõistame, et meie demokraatiapakett ja erakondade rahastamise vähendamine ei pruugi partneritele meeldida. Reaalsus on siiski see, et Keskerakonna Savisaare-meelne tiib tekitab partnerites suurt ebakindlust ning umbes viiekümne häälega pole võimalik teojõulist valitsust kokku panna," ütles Herkel.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
umbusaldus, Riigikogu, Taavi Rõivas

Peamised teemad