16:42 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Poliitika
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
3630

Välisministri sõnul on peaaegu kõigi seniste Eesti valitsuste vahetustes olnud mingi loogika, kui välja arvata Mart Laari tagasiastumine 2001. aastal.

TALLINN, 7. november — Sputnik. Reformierakonna aseesimees, välisminister Jürgen Ligi ütles valitsuse kukkumist kommenteerides, et märke koalitsioonipartnerite [Isamaa ja Res Publica liidu (IRL) ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE)] niinimetatud hooramisest on olnud näha juba pikemat aega, kirjutab Postimehe võrguväljaanne.

Ligi ütles, et selliseid sõnavõtte on olnud juba pikemat aega, kuidas IRL-i esimees Margus Tsahkna kiidab Jüri Ratase valimist Keskerakonna esimeheks või kuidas IRL-i aseesimees Kaia Iva tervitab kongressil uut esimeest, edastas BNS.

"Sotsidest ma saan aru. Jevgeni Ossinovski ja Urve Palo juhitav erakond ei jäta kellegagi tülli minemata. Aga Tsahkna puhul ei saa ma aru. Mul tekib Tsahkna puhul kohe hulk küsimusi, mida hakkab ta tegema väikese vennana vasakpoolses valitsuses," ütles Ligi.

Ligi märkis, et valitsusest lahkumist oleks saanud elegantsemalt välja mängida, kui praegu. «Kõigepealt süüdistati Reformierakonda salaläbirääkimistes iseenda valitsuse vastu. Natuke mage on, kui varas jookseb minema ja ise karjub, et võtke varas kinni. Seda mängu mängisid täna nii sotsid kui ka IRL,» ütles Ligi.

Välisministri sõnul on peaaegu kõigi seniste Eesti valitsuste vahetustes olnud mingi loogika, kui välja arvata Mart Laari tagasiastumine 2001. aastal.

«Praeguses valitsuse kukkumises ei ole mingit loogikat, on lihtsalt tahtmine mängida. Uue valitsuse moodustamine ei ole naljaasi. Me mäletame veel eelmist aastat, kui terve märtsikuu kestsid läbirääkimised valimistel kehva tulemuse saanud sotside ja IRLiga,» rääkis Ligi.

Ligi sõnul on nüüd peaminister Taavi Rõivase otsustada, kuidas valitsuse kukkumisel käituda.

«On võimalik, et peaminister läheb ja peab umbusaldushääletusel kõne valitsuse nimel. Võimalik, et ta laseb lihtsalt sotsidel ja IRL-il umbusaldada iseennast. Meie küll ennast umbusaldama ei hakka. Tegelikult oleks mul endal päris huvitav ise umbusaldushääletusel puldis olla ja küsimustele vastata,» lisas Ligi.

 

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
koalitsioon, valitsus, välisminister, Jürgen Ligi, Eesti

Peamised teemad