01:47 25. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Mart Laar (paremal)

Laar luges IRL-i läbirääkijatele sõnad peale

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
3610

Kolm erakonda alustasid uue valitsuskoalitsiooni moodustamise läbirääkimisi. Väljapääs poliitilisest kriisist ei saa olema kerge, on kogunud poliitik Mart Laar veendunud.

TALLINN,10. november — Sputnik. Eesti Keskerakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond alustasid uue valitsuskoalitsiooni moodustamise läbirääkimisi.

Isamaa ja Res Publica Liidu auesimees Mart Laar manitses oma parteikaaslastele saadetud kirjas, et need läbirääkimised ei pruugi kujuneda IRL-i jaoks lihtsaks.

„Reformierakonna reeturlikkus läbi aegade koos Taavi Rõivase kroonilise otsustamatusega ning katse Keskerakonnaga uut valitsust kokku leppida viis usalduse koalitsioonipartnerite vahel nulli ning paiskas Eesti poliitilisse kriisi, kust kerget väljapääsu pole," kirjutas Laar.

Tema sõnul oli õige takistada Reformil Keskerakonnaga vasakpoolset valitsust teha ja ka järgnevad sammud peavad olema õiged. „Rõivase keedetud supi peab Isamaa ära helpima ning ega see meile esimene kord pole," nentis Laar.

Samas ei kujuta Laar ette, et Isamaa läheks "rahulolevalt" valitsuskoalitsiooni, mille ühel liikmel on toimiv koostöölepe Vene võimupartei Ühtse Venemaaga ja mis kehtestaks Eestis nullkodakondsuse, seaks sisse progressiivse tulumaksu jne. Laar tõi esile kaheksa põhimõttelist erimeelsust IRL-i ja võimalike koalitsioonipartnerite vahel ning nentis, et väljakutseid on veelgi.

"Soovin koalitsiooniläbirääkimiste delegatsioonile põhimõttekindlust ja julgust ja nende peredele kannatlikkust, sest lihtsad need läbirääkimised olema ei saa," kirjutas IRL-I auesimees ja lisas, et "pigem jäägu see (ühine programm) sündimata, kui Eesti seniseid saavutusi lammutama lastakse." 

Tagid:
IRL, valitsuskoalitsioon, valitsus, Mart Laar, Eesti

Peamised teemad