10:04 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Rõivas ootab Rataselt selget deklaratsiooni Ühtse Venemaaga sõlmitud koostööprotokolli kohta

Külmutatud leping kui kuum kartul

© Sputnik / Сергей Венявский
Poliitika
lühendatud link
5210

Reformierakonna esimees, ametist lahkuv peaminister Taavi Rõivas sõnas, et ootab Keskerakonna esimehelt Jüri Rataselt selget deklaratsiooni Keskerakonna välispoliitilise kursimuutuse ning Ühtse Venemaaga sõlmitud koostööprotokolli kohta.

TALLINN, 10. november — Sputnik. Rõivas nimetas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil oluliseks Eesti senise välis- ja julgeolekupoliitilise kursi hoidmist. "Oleks väga ebaootuspärane, kui moodustatav võimuliit tahaks seda kurssi muuta," sõnas Rõivas ja avaldas heameelt, et senist kurssi on kavas hoida, edastas BNS.

Rõivas märkis samas, et meedias, sealhulgas ka välismeedias on aastate jooksul tekkinud Keskerakonnale "väga kindel imago". Rõivas täpsustas, et see ei ole seotud Jüri Ratase või Kadri Simsoni väljaütlemistega.

Reformierakonna esimehe sõnul on näiteks Yana Toomi ja Mihhail Stalnuhhini sõnavõtud, aga ka näiteks Edgar Savisaare seosed Moskvaga põhjustanud "üsna õõvastavaid pealkirju". Rõivase sõnul on nende kohta tulnud väga palju selgitusi anda. Rõivase sõnul pidi ta näiteks praeguse valitsusevahetusega seoses rahvusvahelise pressile selgitama, et Jüri Ratas ei ole kremlimeelne. Peaminister tõdes, et juba tekkinud kuvand ei kao üleöö.

Rõivase hinnangul oleks seetõttu vajalik, et Keskerakonna juht esineks deklaratsiooni või avaldusega, milles viimane kinnitaks partei välis- ja julgeolekupoliitilise kursi muutust.

Kolmapäeval uue valitsusliidu moodustamiseks konsultatsioone alustanud Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul tema kodupartei koostööprotokoll Kremli võimuerakonnaga Ühtne Venemaa praegu ei toimi.

"See protokoll, mis on sõlmitud, see ei toimi. See on reaalselt külmutatud seisundis, selle protokolli raames ei ole mingisuguseid kontakte, ei majanduslikke, kultuurilisi ega ka mingeid kolmandaid kontakte olnud. Ja minu väga selge sõna selle peal on, et see jääb sellisesse faasi, kus see ei toimi ja on külmutatud seniks, kuni on nende kahe riigi suhted täpselt nii keerukad, nagu nad täna on," rääkis Ratas ETV saates "Foorum".

Ta meenutas 11 aasta tagust aega, kui Keskerakond läks valitsusse koos Reformierakonnaga. "Siis oli peaministriks Andrus Ansip ja see protokoll sõlmiti siis sada päeva enne, kui mindi valitsussse. Ja siis ei olnud sellel sellist kaalu, nagu praegu alati lauale tuuakse," märkis Ratas.

Ta rõhutas, et protokoll on laualt täielikult maas ja selle ümber mingit tegevust ei toimu.

Tagid:
Ühtne Venemaa, Keskerakond, Reformierakond, Jüri Ratas, Taavi Rõivas

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46