03:26 23. Märts 2018
Tallinn0°C
Kuula otse
Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson

Keskerakond rahustas diplomaate

© Фото: riigikogu.ee
Poliitika
lühendatud link
28 0 0

Keskfraktsiooni liikmed kohtusid Eestis resideeruvate diplomaatidega.

TALLINN, 10. november — Sputnik. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhtfiguurid kohtusid täna 30 Eestis resideeruva suursaadiku ning saatkondade asejuhtidega. Kohtumise eesmärk oli selgitada diplomaatidele, et Keskerakonna valitsusse tõusmine ei tähenda muutust riigi senises välis- ja julgeolekupoliitikas või Venemaa mõjusfääri langemist, teatas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja.

„Välisesindustes ning —meedias on käidud hirmutamas väidetega, et Keskerakond kavatseb muuta Eesti välispoliitilist suunda, kuid see ei vasta tõele. Kõik, kes loevad eilsetel valitsuskõnelustel kokku lepitud välis- ja julgeolekupoliitika ning riigikaitse põhimõtteid, saavad sellest aru. Välisesinduste esindajad tundsid väga suurt huvi meie põhimõtete osas ja mul on hea meel, et me saime nende küsimustele konkreetseid vastuseid anda. On aeg lõpetada tarbetu hirmu külvamine ja
ma loodan, et adekvaatne informatsioon jõuab saatkondade kaudu ka meie liitlasteni ning välismeediasse," rääkis Keskfraktsiooni esimees Kadri
Simson.

Simsoni sõnul peavad kõik Eesti poliitilised jõud tõsiselt mõtlema, milliseid sõnumeid välispartneritele saata soovitakse, sest ebaõiged väited kahjustavad tõsiselt Eesti mainet. „Eesti huvides on julgeoleku, stabiilsuse ja heanaaberlike suhete arendamine kogu meie regioonis. Keskerakond seisab nende väärtuste eest. Pean vastutustundetuks seda, kui keegi endisest valitsusliidust läheb välisajakirjanike juurde rääkima, et Keskerakond toob Eesti välispoliitikasse negatiivse nihke. On aeg kibestumisest üle saada ning edasi minna."

„Tänane kohtumine oli viimaste päevade uudiste valguses ülimalt oluline ning õnneks ka produktiivne. Loodan, et seesugune konstruktiivne koostöö jätkub ka tulevikus," lõpetas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Samal teemal

Külmutatud leping kui kuum kartul
Laar luges IRL-i läbirääkijatele sõnad peale
Uus võimalik koalitsioon: Ratas hakkab suitsetama
Tagid:
Keskerakond, diplomaadid, Kadri Simson

Peamised teemad