10:18 17. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
EKRE noorteliikumise Sinine Äratus

EKRE noored: Kesk- ja Ida-Euroopa riigid vajavad oma blokki

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
44 0 0

EKRE noorteliikumise Sinine Äratus esimees Ruuben Kaalep ütles Euroopa rahvuslike jõudude tippkohtumisel Poolas, et Kesk- ja Ida-Euroopa riigid vajavad oma geopoliitilist blokki, kuid selleks on vaja unustada vanad vastuolud.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Tippkohtumisel kõnelejatest keskendus Kaalep ainsana Ida-Euroopa geopoliitilistele küsimustele, mis tekitas publikus mitmesugust vastukaja.

Kaalep rõhutas, et Euroopa rahvuslased ei saa Venemaad pidada oma liitlaseks, kuna tegu on imperialistliku riigiga. Muuhulgas kirjeldas Kaalep soome-ugri rahvaste rasket olukorda Venemaal, edastas BNS.

Alternatiivina tõi Kaalep välja Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest iseseisva geopoliitilise bloki moodustamise idee. Selle eelduseks on Kaalepi sõnul aga sealse piirkonna etniliste konfliktide ületamine ja šovinismist loobumine.

"Kui maailma ähvardaks tulnukate sissetung, kas te ka siis keelduksite koostööst oma ajalooliste vaenlastega? Euroopas käib praegu tulnukate sissetung. Ja me peame oma erimeelsustest üle saama ning tegema koostööd," ütles Kaalep migratsioonikriisile vihjates.

Kaalepi kritiseeris Poola ja Leedu, Poola ja Ukraina ning Ungari ja Slovaki rahvuslaste vahel valitsevat vaenu. Kaalepi kõnele järgnenud diskussiooni käigus kinnitasid nii Ungari kui ka Slovaki rahvuslased valmidust teha immigratsioonikriisi osas koostööd ja mõistsid šovinismi hukka.

Laupäeval Poola parlamendihoones toimunud Euroopa rahvuslike jõudude tippkohtumise peakorraldaja on Rahvusliku Liikumise ehk Ruch Narodowy parlamendisaadik Robert Winnicki. Lisaks Eestit esindanud Kaalepile osales konverentsil organisatsioone Rootsist, Lätist, Tšehhist, Slovakkiast, Hollandist ja kaugemalt.

Konverents toimus päev pärast iga-aastast Poola iseseisvuspäeva rongkäiku, kus tänavu osales Kaalepi eestvõttel ka EKRE delegatsioon.

Tagid:
blokk, Sinine Äratus, EKRE, Ruuben Kaalep, Poola, Eesti

Peamised teemad