05:17 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Eesti keele õppe kvaliteedi tõus saab nii lasteaias, põhikoolis, gümnaasiumis kui ka kutseõppekeskustes riiklikuks prioriteediks

Uus valitsusliit jätab senise kodakondsuspoliitika muutmata

© Sputnik / Александр Заболотный
Poliitika
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
2510

Eesti keele õppe kvaliteedi tõus saab nii lasteaias, põhikoolis, gümnaasiumis kui ka kutseõppekeskustes riiklikuks prioriteediks ja selleks lubab uus võimuliit tagada vajalikud õppevahendid ning õpetajate täiendkoolituse.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Keskerakonna juhtimisel sündiv uus valitsusliit lubab senise kodakondsuspoliitikaga jätkata.

"Säilitame senised kodakondsuspoliitika aluspõhimõtted," lubab uus koalitsioon valitsusliidu baasdokumendis, edastas BNS. "Võimaldame taotluse alusel naturalisatsiooni korras Eesti Vabariigi kodakondsust Eestis sündinud alla 15-aastastele lastele, kelle vanem või vanemad on kas määratlemata kodakondsusega isikud või kolmanda riigi kodanikud ning elasid Eestis püsivalt enne 20. augustit 1991, kui lapse vanemad või last üksi kasvatav vanem või täisealiseks saades laps esitab taotluse kolmanda riigi kodakondsusest loobumiseks."

Võimuliit lubab muulastele tagada kvaliteetse eesti keele õppe, et aidata nende eesti keel nõutavale tasemele tõsta. "Rajame Narva ja Tallinna eesti keele majad, mis korraldavad tasuta eesti keele kursusi, töötavad välja õppe- ja metoodilisi materjale ja muud."

Eesti keele õppe kvaliteedi tõus saab nii lasteaias, põhikoolis, gümnaasiumis kui ka kutseõppekeskustes riiklikuks prioriteediks ja selleks lubab uus võimuliit tagada vajalikud õppevahendid ning õpetajate täiendkoolituse.

"Käivitame pilootprogrammi, lubades pedagoogiliselt põhjendatud paindlikkust keele- ja aineõppe teostamisel kindlaks määratud mitmekeelsetes gümnaasiumites koos süvendatud eesti keele õppega, et gümnaasiumilõpetajad saavutaksid kuue aasta jooksul eesti keele C1-taseme," seisab valitsusliidu aluspõhimõtetes. "Võimaldame Eesti Vabariigi kodakondsust soovivatele inimestele lepingut, mille kohaselt pakub riik tasuta eesti keele kursusi kõigile, kes soovivad Eesti kodakondsust taotleda ning võimaldab neile keeleõppeks tasustatud õppepuhkust."

Samuti on uuel valitsusel kavas tõsta venekeelse elanikkonna teadlikkust õiguskeskkonnast ja tagada neile riigi õigusabi.

Kui veel mullu sügisel kinnitas ametist lahkuv siseminister Hanno Pevkur, et sisekaitseakadeemia kolimine Ida-Virumaale on päevakorrast maas, siis uus koalitsioon lubab akadeemia siiski Narva viia.

"Töötame välja Ida-Virumaa programmi, mis sisaldab vajalikke investeeringuid infrastruktuuri ja inimeste elukvaliteedi parandamisse. Viime sisekaitseakadeemia Narva," seisab loodava koalitsiooni aluspõhimõtete dokumendis.

See on aga vastuolus senise poliitikaga. Tänavu jaanuaris sai avalikuks, et sisekaitseakadeemia kavandab 17,5 miljoni euro investeerimist oma õppetaristusse, ehitades Tallinna uue koolikompleksi ning arendades edasi Paikuse praktikabaasi. "Mõte on rajada Sisekaitseakadeemiale Tallinna Kase tänavale uus süda," rääkis akadeemia rektor Katri Raik jaanuaris BNS-ile. Kavas on senine, nõukogude aja lõpul ehitusvägede sõdurite poolt ehitatud, kompleks lammutada ning ehitada 10 000 ruutmeetrine uus õppekeskus, selgitas Raik.

"Sisekaitseakadeemia kolimisest on räägitud viimased 15 aastat. See pole olnud akadeemia sisekliimale hea, kuna on tekitanud ebakindlust. Nüüd saavad uue, moodsa õppekeskkonna loomisega need mured lahendatud," rääkis Raik toona.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
koalitsioon, kodakondsus, sisekaitseakadeemia, Narva, Eesti

Peamised teemad