21:29 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
President tegi Ratasele ettepaneku valitsuse moodustamiseks

President tegi Ratasele ettepaneku valitsuse moodustamiseks

© AFP 2018 / RAIGO PAJULA
Poliitika
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
3410

Keskerakonna esimees ja tulevane peaminister Jüri Ratas sai pühapäeval Tallinnas Kadriorus president Kersti Kaljulaiult ülesande valitsuse moodustamiseks.

TALLINN, 20. november — Sputnik. Kaljulaid ütles, et vastavalt põhiseadusele peab president pärast peaministrile umbusalduse avaldamist 14 päeva jooksul tegema ettepaneku uue valitsuse moodustamiseks.

"Rääkisin pärast umbusaldusavalduse toimumist kõigi parlamendierakondade esimeestega ja usun, et Jüri Ratas suudab moodustada tugeva ja teotahtelise valitsuse," ütles Kaljulaid ERR-ile, edastas BNS. "Eesti senine suund välis- ja julgeolekupoliitikas peab säilima ning seda on kõigi kolme erakonna juhid mulle ka kinnitanud. See, milline saab olema uue valitsusliidu programm, milliseid väärtusi ja sõnumeid see kannab, on parlamentaarses demokraatias parlamendi otsus. Kui uus valitsus saab parlamendi enamuse toetuse, siis on see rahva tahe. See ongi parlamentaarne demokraatia."

Eeloleval nädalal tutvustab Ratas riigikogus uue valitsuse moodustamise aluseid ning seejärel otsustab riigikogu talle valitsuse moodustamiseks volituste andmise. Pärast parlamendilt volituste saamist esitab Ratas valitsuse koosseisu presidendile ametisse nimetamiseks.

Kaljulaid usub, et Ratase moodustatav valitsus jätkab liini, milles Eesti välis- ja julgeolekupoliitika ei muutu.

Jüri Ratas tänas presidenti usalduse eest.

"Me moodustame valitsuse, mis teenib Eestimaad," ütles Ratas.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
peaminister, valitsus, president, Kersti Kaljulaid, Jüri Ratas

Peamised teemad