16:43 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
2312

Prantsuse terroritõrjepolitsei vahistas nädalavahetusel Strasbourg'is ja Marseille's seitse kahtlusalust ning nurjas sellega terrorirünnaku, ütles siseminister Bernard Cazeneuve esmaspäeval.

TALLINN, 21. november — Sputnik. Cazeneuve'i sõnul polnud seitsmest kahtlusalusest kuus julgeolekujõududele teada, vahendas BNS.

Kahtlusalused olid pärit Prantsusmaalt, Marokost ja Afganistanist, ütles minister. Nende kinnipidamine nädalavahetusel "lubas meil vältida pikalt kavandatud koordineeritud terrorirünnakut mitmele sihtmärgile meie pinnal", lisas siseminister.

Tema sõnul oli üks vahistatu, marokolane, julgeolekujõududele teada, kuna üks Prantsusmaa "partnerriik" oli temast lähtuvast ohust teavitanud.

Anonüümsust palunud allikad ütlesid varasemalt, et neli isikut vahistati ööl vastu pühapäeva Strasbourg'is ja kaks laupäeva õhtul Marseille'is. Allikate sõnul viidi vahistamised läbi "tõsise info põhjal, mis muutis arreteerimise vajalikuks". Seitsmendat isikut nad ei maininud.

Cazeneuve ei täpsustanud rünnaku sihtmärki, kuid ütles, et kinnipidamisele eelnes kaheksa kuud kestnud juurdlus. Nädalavahetusel korraldatud haarangud on seotud enne juulis toimunud 2016. aasta jalgpalli Euroopa maailmameistrivõistlust tehtud vahistamistega.

Kinnipidamised leidsid aset viis päeva enne Strasbourg'i kuulsa jõuluturu avamist. Jõuluturule tulevad kokku tuhanded inimesed üle Euroopa ning 2000. aastal nurjati ürituse vastu suunatud terrorirünnak. Kohalikud ametnikud on hoiatanud, et üritus võib tõsise ohu korral ära jääda.

Alates selle aasta algusest on arvatavate terrorisidemete tõttu kinni peetud 418 inimest, neist 43 novembris, ütles siseminister. Riigis kestab eriolukord, mis annab julgeolekujõududele lisavolitused jälgimistegevuses ja haarangute korraldamiseks.

"Terrorioht pole meie territooriumil kunagi olnud sedavõrd kõrge," lausus Cazeneuve. "Nullilähedast riski ei ole võimalik tagada ja igaüks, kes seda lubab, valetab prantsuse rahvale."

Samal teemal

Terroritõrjeametnikud tahavad ligipääsu krüpteeritud telefonidele
Saksamaal vahistatud süürlane kavandas plahvatust Berliini lennujaamas
Saksa politsei teatas rünnakut kavandanud süürlase tabamisest
Euroopas on ära hoitud üle kahesaja terroriakti
Tagid:
vahistamine, kahtlustatav, terrorism, Prantsuse terroritõrjepolitsei, Bernard Cazeneuve, Strasbourg, Prantsusmaa

Peamised teemad